Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok enni, mit tegyek?

Nem tudok enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában borzalmasan sokat stresszelek. Az most tárgytalan hogy min.

3-4 napja alig bírok enni, nincs étvágyam. Most próbáltam enni de egyszerűen nem megy, ha próbálom magamba gyömöszölni az ételt elkezdek sírni, egyszerűen nem megy. Nem ez az első hogy ilyen van. Néhány évvel ezelőtt nagyon le voltam fogyva, nem bírtam enni, depressziós voltam, most is le fogytam ez miatt (sajnos gyorsan fogyok). Nekem a bordáim eleve kilátszanak de most mégjobban, nemtudom mit tegyek. Orvoshoz nem akarok menni, mert a szüleim biztos elhülyéskedik ezt a depressziós dolgot. Van valami ötlet hogy tudnék enni vagy rá venni magam hogy egyek, vagy esetleg más tanács?


Válaszokat előre is köszönöm!


16/L



2023. aug. 18. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Van megoldás: ha akarsz, ha nem, menj szakemberhez, pl pszichológus. A szüleidnek tudnia se kell róla, ha pl az iskolapszichológushoz bemész.
2023. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elvileg van iskolapszichológus.

A barátom ment volna de nem jött össze neki, az a nő nem mondta el pontosan hol és mikor találkoznak. Szerintem én se érnék el vele semmit. Most el akarok menni a barátnőmhöz vagy kicsit sétálni hátha segít.

2023. aug. 18. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Márpedig orvoshoz kell menni, mert kell egy fizikai vizsgálat is, és a háziorvosnak (oda azért elmehetsz egyedül is) mondd meg, hogy beszéljen a szüleiddel, hogy pszichológusra van szükséged. Esetleg ő is tud helyet, ahol társadalombiztosításra ingyen lehet. A szüleid anyagi helyzetétől függ, hogy ki tudnak-e fizetni magánt. De a kezelésed a szüleid kötelessége, nincs olyan opció, hogy ők azt hülyeségnek tartják és nem veszik komolyan. Egy szakemberrel sürgősen beszélned kell a gondjaidról, mert magától nem múlik el. Az iskolapszichológus nem a legjobb választás, mert ő nem pszichés betegségek kezelésére van, de útmutatást tud adni, viszont nem kéne szeptemberig várni. Esetleg próbálkozhatsz a Kék Vonal ifjúsági lelkisegély szolgálattal telefonon vagy chatben a honlapjukon, de az sem hosszútávú kezelés, csak tájékoztatás.
2023. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ilyenkor ehes vagy de nem tudsz enni, vagy szimplan ehseget sem erzel? De egyebkent szerintem probald magadnak "engedni" hogy stresszelj, ne agyalj rajta mert az mindenkepp rosszabbitja a helyzetet.
2023. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!