Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongás testi tüneteit ti...

A szorongás testi tüneteit ti hogyan kezelitek, kontrolláljátok?

Figyelt kérdés
Legfőképp a remegésről lenne szó, de ott van még a sűrű nyelési kényszer, légszomj. Én már évek óta küszködök ezekkel, és még nem sikerült igazán hatásos módszert találnom egyik kordában tartására sem. Persze tudom, hogy a legjobb orvosság ezekre, ha minél gyakrabban tesszük ki magunkat számunkra kellemetlen helyzetbe, hogy az agyunk hozzájuk szokjon, és megértse, nem kell 'félnie'. De esetleg van valami trükk, ami nektek segíteni szokott? Előre is köszi :)))

2023. aug. 19. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nyugtató.
2023. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Szertralinnal
2023. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Átmeneti vagy végleges megoldásban gondolkodsz?
2023. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Ezt a minél gyakoribb kitételt a szorongást kiváltó közegnek én 1,5 évig erőltettem, szívproblémám lett belőle.
2023. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

Amit leírtál, hogy tudsz, nekem az segített.

Gyakorold kitartóan. Legyél türelmes, mert nem fog azonnal elmúlni, sőt, lehet, hogy az elején még rosszabbul leszel.

Legyél szigorú magadhoz, képzeld el, hogy egy határozott éned kibújik belőled, és akaratod ellenére belevet ilyen, számodra szorongató szitukba. A légzésedet mindig próbáld kipréselni, "lent tartani", hasizomból nyomd ki, és nem befele kapkodni a levegőt. Urald magad.

2023. aug. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek!!!

A nyugtatós embereknek: sajnos nem hat a nyugtatók egyike sem, csak rosszabb tőle minden.

#4,Sajnálom, ez borzasztó. Azért remélem, nem lettek nagyon komoly problémáid!

#5 Nagyon köszönöm a tanácsokat! Igyekszek majd megfogadni őket, így sulikezdés alkalmával lesz is bőven lehetőségem gyakorolni (sajnos)

2023. aug. 20. 01:16
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Érdemes lenne utánajárni, miből gyökerezik ez a szorongás. Én is szorongok gyerekkorom óta + ehhez pánikbetegség is kialakult kb. 9 éve. Most pszichológushoz járok, nálam, mint kiderült a gyerekkorom miatt fennáll egy C-PTSD, illetve sima PTSD-m is van egy 10 évvel ezelőtti trauma miatt.

Egy pszichológus felkeresése hasznos lenne szerintem, akár sulipszichológus, ha van nálatok ilyen.

Kitartás!

2023. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Illetve, relaxálj minden nap, a youtube-on is találsz rövidebb relaxációkat, vagy pl. az autogén tréning elsajátítása hasznos lehet, és ha már begyakoroltad, stresszes helyzetben az első sorok felidézése is kiváltja az ellazulást, mint egy ilyen Pavlovi reflex.
2023. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

8-ashoz annyit, hogy pánikbeteg voltam. Nekem a relaxációtól még jobban kijött a pánikom.

Agykontroll használt egyedül, megtanultam tudatosan irányítani, uralni a pánikot, szorongást, felülemelkedni rajta. Emellett pszichológusnál kisírtam magam párszor. Ennyi.Az ilyen relax, meditatív dolgok szerintem kemény pánikon, szorongáson rontanak.

2023. aug. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

8-as vagyok

Ilyen is előfordulhat. Nem mindenkinek jó, illetve van, aki nem is tud relaxálni, nekem is vannak időszakaim, amikor egyszerűen nem megy. Azért ajánlottam, mert alapvetően erre vannak kitalálva, egy allandó szorongásban lévőnek nagyon sokat számít, ha legalább néhány percre el tud lazulni.

Pánikrohamoknál nekem a légzéstechnikák segítenek, de nyilván nem tehetem meg bárhol, pl. utcan, munkahelyen, hogy levetem magam a padlóra és számolva lélegzek. :/

2023. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!