Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongás testi tüneteit ti...

A szorongás testi tüneteit ti hogyan kezelitek, kontrolláljátok?

Figyelt kérdés
Legfőképp a remegésről lenne szó, de ott van még a sűrű nyelési kényszer, légszomj. Én már évek óta küszködök ezekkel, és még nem sikerült igazán hatásos módszert találnom egyik kordában tartására sem. Persze tudom, hogy a legjobb orvosság ezekre, ha minél gyakrabban tesszük ki magunkat számunkra kellemetlen helyzetbe, hogy az agyunk hozzájuk szokjon, és megértse, nem kell 'félnie'. De esetleg van valami trükk, ami nektek segíteni szokott? Előre is köszi :)))

2023. aug. 19. 20:18
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A szorongásom oka az önutálat, azt hiszem. Nagyon sok gondom van, de talán ez az, ami főként a ludas. Ja, meg mindkét szülőm ilyen kis pánikolós volt, talán örököltem is.

Járok orvoshoz ezzel, de ő nem igazán veszi komolyan, szóval az kilőve.

A relaxálás nem igen megy, mert folyton kattog az agyam. Általában elkezdek ekkor is szorongni, ebből kifolyólag reménytelennek érzem az esetem. Bar az udvaron szoktam heverészni, meditációs zenével a háttérben. Olyankor nagyon-nagyon jól érzem magam. Ez is megfelel? :D

Ez az autogén tréning pedig nagyon érdekes. Utánanézek majd.

A légzőgyakorlatok eddig még soha nem segítettek sajnos. Sem nyugalmi, sem stresszes állapotban.

Agykontrollról még csak keveset hallottam ugyan, de én is próbálkozok vele. Az más kérdés, hogy sosem sikerül. Tudatosan próbálom magam mindenfélével nyugtatni a stresszhelyzetekben, és ha talán úgy is érzem, hogy agyban valóban megnyugodtam, a testemet képtelen vagyok leállítani.

Igazán köszönöm mindenkinek válaszát!!

2023. aug. 20. 19:01
 12/12 anonim ***** válasza:
49%

Az agykontrollt a szó szoros értelmében mondtam, nem úgy, mint tanfolyam, amit az a faszi tart...

Határozott, erős önirányítás saját magad felett, ami segíthet.

A légszomj" pedig, nálam olyan volt, ha roham jött rám, hogy csak szívtam be a levegőt kapkodva, de nem bírtam kifújni, és ilyenkor úgy éreztem, megfulladok, és végem. Én ilyen rohamkor elkezdtem hasizomból préselni ki a levegőt magamból. Egy idő után ez a görcs enyhült, majd a rohamok eltűntek. De emellett kellett pszichologus, hogy kibeszéld magad a problémádról.

Ezekben kb semmi tudományos nem volt a pszichot kivéve, de ő csak' meghallgatott.

A meditálás, relaxnál én is olyan szarul lettem, hogy egyszer kijött a rohamom is.

Jobbulást!

2023. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!