Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik az autizmus...

Hogyan zajlik az autizmus kivizsgálása fiatal felnőttnél?

Figyelt kérdés

Akinél már megállapították, pl autizmus alapítványnál, leírná?

A legtöbb helyen csak pszichológussal való beszélgetést írnak, de egy oldalon azt írták, hogy fizikális vizsgálat is van meg vérvétel. Most melyik az igaz?


2023. aug. 21. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Minden kivizsgálás és orvosnál való megjelenés része normális esetben a fizikális vizsgálat, vérnyomás mérés. Vérvételt sem árt időnként kérni, hogy lássuk van-e ion eltérés vagy bármi ami a mentális állapotot esetleg befolyásolhatja. Az autizmus semmiképp sem a vérvételből derül ki, de ez is része a vizsgálatnak. Bízzon az orvosaiban, biztos vagyok benne hogy jó kezekben van.
2023. aug. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt fizikális vizsgálat. Lehet, hogy most van. Igazából az a lényege, hogy lássák, hogyan viselkedsz.

Kérdőíveket kell tölteni, és vinned kell valakit, aki kisgyermek korodból ismer. Vele is elbeszélgetnek, és teszteket kell neki is kitöltenie. Többször kell menni.

2023. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hosszúhajú ***** válasza:
100%
hát ilyet én még nem hallottam. két lány írt nekem akik voltak már aa-nál vizsgálaton. dehogy van! először beszélgetnek veled, másodszor teszteket töltetnek ki, harmadikon pedig családtagokkal beszélgetnek. ez nem sztk, itt nincs vérvétel ez kb pszichológiai-gyógypedagógiai felmérés. ha pszichológushoz mész nem vesz vért tőled.
2023. aug. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat plusz kb 5 emberrel való beszélgetés alapján:


A vizsgálat alapvetően az Autizmus Alapítványnál történik (Budapest Delej utca), a vizsgálatot pszichológus, pszichiáter, gyógypedagógus szakemberek végzik. (időnként van kivizsgálásra lehetőség egy-két másik helyen is, nem tudom mostanában van-e ilyen)


Nem szükséges beutaló. Ki kell tölteni egy vizsgálatkérő űrlapot és egy hosszú kérdőívet amiben rákérdeznek a jelenlegi életproblémákra és gyerekkorra egyaránt. (ezek az nyomtatványok az Autizmus Alapítvány weboldaláról letölthetők)


Nincs fizikális vizsgálat, nincs vérvétel, nincs vérnyomásmérés, semmi hasonló.


A kivizsgálás általában 3 körből áll, van benne kötött és kötetlen interjú, kérdőívek kitöltése, illetve szokott lenni olyan gyakorlat is ahol "el kell játszani" dolgokat. Általában van egy interjúkör a szülőkkel is.


Ezek után összesítik a felvett anyagot, ez alapján állítják össze a diagnózist, ennek ismertetésére és megbeszélésére is szokott lenni egy konzultációs alkalom.


Az interjúk és konzultációk nagy részét lehet online, pl skype-on keresztül is, vagy személyesen.

2023. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hosszúhajú ***** válasza:
4. tesztek is vannak? milyenek au -tesztek vagy iq teszt vagy stb...
2023. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A fizikális vizsgálat nyilván arra szolgál, hogy kizárják a testi betegségeket. Bizonyos betegségek, vagy egyes gyógyszerek ugyanis képesek pszichés tüneteket is okozni. Pajzsmirigy-zavarok, vagy pl. fogamzásgátlók szedése.

Ma már azt is tudják, hogy a rossz bélflóra is okozhat autizmusra emlékeztető tüneteket. Pl. valaki túl sok antibiotikumot szed, az befolyásolja a bélflórát, ami a pszichére is hatással van.

dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hosszúhajú ***** válasza:
6. nincs fizikális vizsgálat. semmi. ez olyan mintha pszichológushoz mennél. semmi belgyógyász vagy ilyesmi ott sincs.
dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

az igaz, vannak kutatások amik a bélflóra és autizmus közötti összefüggést mutattak ki - bár szerintem akkor is kérdéses az összefüggés iránya: a mikrobiom-probléma okozza az autizmusra jellemző tüneteket, vagy esetleg az autizmusból eredő válogatósság (esetleg beszűkült táplálkozás) okoz-e változást a bélflórában?


saját személyes élettörténet oldalról viszont van némi kétségem: számomra az autizmus inkább tizenéves koromban okozott gondot, de akkoriban már nem voltam annyira válogatós és jó volt az emésztésem is (tehát nem volt jellemző se puffadás, se hasfájás, se hasmenés stb)


felnőttként már csak némi maradványtüneteim vannak, de az emésztésem az idei évben nem volt túl jó.


persze nem lenne rossz ha az Autizmus Alapítványnál csinálnának SGT-tesztet is és ajánlanának személyre szabott probiotikumot ;) mondjuk nekem lehet hogy jól jönne. na jó nyilán ezt az utolsó bekezdést nem gondoltam komolyan.

dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt egy érdekes cikk, mitől alakulhat ki rossz bélflóra:

[link]

dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hosszúhajú ***** válasza:
9. ez fura. ha szüléshez és szoptatáshoz stb köthető akkor miért van terhességi kérdésekkel tele a kérdőív? elvileg akkor már magzatként kialakul.
dec. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!