Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alprazolámra (Xanax) alkoholt...

Alprazolámra (Xanax) alkoholt nem, de fordítva? Borozás után mennyivel lehet xanaxozni alvás végett?

Figyelt kérdés
Tapasztaltam h 6 órával xanaxos alvásból ébredve a bor nemcsak visszaaltatott, bajt csinált. De borozás után a Xanax? Mit tesz? Köszönöm az értelmes válaszokat, nem az agyatlan ijesztgetéseket. Nagyon szeretnék aludni.

2023. aug. 21. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Farmakológiailag nincs jelentősége, hogy a bor fogyasztás előtt, vagy után kerül a hatóanyag a szervezetbe; a kérdésre válaszolva, az elfogyasztott alkohol mennyiségétől függ, átlagosan 1 h alatt 7-8 g alkohol bomlik le a szervezetben, ebből kiszámítható, pontosabban megbecsülhető, hogy mikor ürül ki (de: az alkohol kinetikája mindenkinél egyedi), utána biztonságosabb bevenni.
2023. aug. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

De van jelentosege, az alprazolam P450 csaladban levo foleg CYP3A4 (gyogyereknel eleg hires enzimke) enzim szubsztratja-komplexje, es abbol lesz enz. termek komplex majd az enzim szabad lesz es aktiv nagy reszben, illetve kis reszben inaktiv metabolitok keletkeznek, ez a folyamat fokent a majadban, es ugyancsak nagyreszben a vekonybelben majd az emesztorendszeri szakaszon keresztul megy vegig. Egyebkent vannak gyogyszer amik az agyadban levo enzimeket hasznaljak ilyenek a MAIO-k meg a RIMA-k pl. Mmoclobemide.


Ha xanaxot bevettel es alig vagy nincs toleranicad ra, es iszol ra akkor lehet kisebb-nagyobb gond. Ha eloszor veszel be 5mg-ot es eddig csak 0.25mg-ot vettel be, majd 15 perc mulva iszol egy jo vodkat, hat meghalni nem halnal meg de a majadnak nem tul jo, illetve ritka de lelassult legzes miatt hypoxia alakulhat ki, meg szervi bajok, amik letalisak lehetnek.


Farmakologiat illetoen, nem mindegy hogy adminisztralod (szeded be). Ha mondjuk 2 orankent reggel 8 tol este 7-ig 3 mg-ot, garantaltan rettento faradt leszel. Mert elsorendu kinetikat kovet. Minel tobbet veszel be egyszerre az eliminacio aranyosan no. De ha az inverzet nezed. Minel ritkabban veszed be, az eliminacio nem aranyosan hanem valamilyen mas gorbevel eliminalodik. Ez fugg kortol, testtomegtol ez bonyolult.


Nem szorakoznek ezzel igy. Es nem ajanlom, mert artalmas nagy valoszinuseggel.


Alváskor lelassul a légzés alapból. Az alkohol a glutamate-ot is modulálja, miközben a GABA-t is. Eléggé gaba centrikus. De ezen kívül rengeteg hatása van. De a lényeget írtam le.


Nincs itt ijesztgetes, realitas van. Szedtel valaha? Miota szeded? Hany eves vagy? Milyen dozist (mg)-ot szedsz? Milyen gyakran? Mikor tervezed bevenni meg meg meginni a bort? Hany V/V% etanol-t tartalmaz az a bor? 10% - 11% vagy valami kulonleges? Van-e valami betegséged? Milyen betegség?


Barátomnak sem adok, egyrészt mert illegális, másrészt mert nem tudom mit hoz ki belőle. Barátnője például felszívta a barátnőivel.


Egyébként a Xanax mint alprazolam, csökkenti a REM fázisokat, nem fogsz kapni rendes alvást. De gondolom ez nem zavar.


Szoval kellenek a fent emlitett infok ha ezekkel jatszassz. Idoseknek sem mernek nagy dozisoknat felírni, mert a metabolizmus rendszerük, clearance, meg hasonlók sokkal érzékenyebbek, lassabbak, nagyobb a toxicitás esélye.

2023. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
2: gratulálok kolléga, a farmakológia minden oldaláról megközelítve válaszoltál a kérdezőnek. De, szerinted mennyit ért egy nem ezzel foglalkozó ember az elsőrendű kinetikából, a neurotranszmitterekből, és a térfogatszázalékból (ráadásul annak is a rövidítéséből), ráadásul ezek csak kiragadott példák, nem a teljes. (?)
2023. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, kettes! Végül megittam a bor nagyját magában, vsz már aludtam, amikor írtál, de csak 4 órára volt elég, szokás szerint, azért gondoltam h csak kevesebb bort iszom, aztán pár óra múlva Xanax, mert azzal többet is tudok, mert visszaalszom. Aztán éjjel megittam a maradék bort 1,5 dl kb., aztán rá két órára fél szem (0,125) Xanaxot ettem csak, mert féltem, ha összeakad a borral, nem ébredek föl a postásra :D de így csak bealudtam párszor, lehettem volna bátrabb.

Eszembe sem jutnak olyan őrült mennyiségek, amikről írsz, lassan egy hónapja írattam fel 0,25-öset, még van 12 szem, másfél volt a legtöbb, amit bevettem, azzal már tudtam aludni részletekben 7-8 órát, viszont amikor ey fél szemre megittam egy üveg bort + taurin, attól még többet, csak roszul éreztem a fejem másnap, ezért gondoltam h fordítva is megpróbálnám, de most így kevésbé álmosan nem olyan jó ötlet.

Átlagos borokat szoktam venni, 12-14,5%, ami épp szimpi és olcsó a Lidlben. kicsi vagyok és nyeszlett, nekem 0,5 l is elég a beájuláshoz, ha gyorsabban iszom meg, de ha lassan, vagy eszembe jut borközi állapotban edzeni, akkor egy üveg után is észnél maradok.

Kor miért számít? negyvenes nő vagyok.

Figyelj, rendes alváshoz így se, úgy se jutok, akkor jó lesz a nem rendes is. Zolpidem nekem piszok rossz élmény volt.

Amúgy a te posztjaid hatására kértem a Xanaxot, a ho. Frontint írt volna.

Majd még guglizgatok, mert nem minden világos, amit írtál, aztán, ha nem bánod, kérdezek még.

2023. aug. 22. 11:45
 5/5 A kérdező kommentje:

Hármaska, a neurotranszmitterekről még a bölcsészek is hallottak, a térfogatszázalékról pedig a kisbolt előtt óbégató koma is :D Egyszer fordíts meg egy palackot, és csodálkozz el, mi van a hátsó címkéjén. A rövidítés meg csak rémlik hatodikból. Mondjuk én másra se nagyon emlékszem fizikából, mint ezekre :D ja, és azzal sem sikerült összezavarnia h MAIO-t írt MAOI helyett.

Ja, és ha élőben összefutnál a kollégával, letoporzékolnád a fejét, hogy maga miért akar okosabb lenni nálam. :D

2023. aug. 22. 11:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!