Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióban miért vagyunk...

Depresszióban miért vagyunk lusták a legalapvetőbb dolgokra is?

Figyelt kérdés

Kijövőben vagyok, de még nem teljes az eredmény.


Annyira mélyen voltam, hogy fürdeni, fogat mosni, borotválkozni se volt kedvem.

Filmekben is szokták szemléltetni a depressziós szakaszokat, hogy mennyire kiül az ember arcára az igénytelenség.


Nekem még kaját melegíteni se volt energiám, inkább volt, hogy nem ettem, csak folyadékon éltem, mert még a kész ételt se volt erőm megmikrózni.


Ez az agyi hormonok felborulása miatt van? Vagy valaki lehet hajlamos a lustaságra és ilyenkor felerősödik?


2023. aug. 22. 11:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Igen, ha pl a dopamin szintje alacsony, az csökkenti a motivációt. És gondolom, van még több ilyen vegyület is, ezeknek a felborulása okozza az egész depressziót, motiválatlanságot, stb.
2023. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Igen, a depresszió ilyen komplex betegség, érinti a motoros funkciókat is.
2023. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Én súlyos depressziós vagyok, doki diagnosztizált. De ugyanúgy eljárok dolgozni,csinálom a dolgom.

Csak itt olvasok ilyet mindig,hogy a depressziós fel se kel az ágyból...


Párod mit szól ehhez?


Én a gyerek mellett nem tehetném ezt meg,hogy nem dolgozok,nem vásárolok be,nem főzök,nem mosok

...


Muszáj. Ez van. Az,hogy közben mit élek át,és hogy 1 év alatt hányszor akartam magam kinyírni,meg úgyse érdekel senkit.

2023. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Millió fajtája van a depressziónak. Én sem vagyok igénytelen, pedig sok éve benne vagyok már.
2023. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

3-as: Pedig sajnos van olyan típus, hogy valaki teljesen erőtlenné, tehetetlenné válik depresszió miatt. Örülj, hogy még bírsz dolgozni. Még te is kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy annyira elszívja a betegség az erőd, hogy nem bírsz cselekedni. Nem szabad ítélkezni. Én együttérzek veled is, ne légy öngyilkos, az a legrosszabb. Igazából, ha ilyen késztetéseid vannak, sőt kísérleteid is, akkor be kellene feküdnöd pszichiátriára.

Valamint arra gyanakszom, hogy nálad a depresszió egyik kiváltó oka az lehet, hogy kihasznál a környezeted. Valószínűleg egyedül végzed az összes háztartási munkát, belegebedsz, de ez nem érdekel senkit. Mint ahogy az se, hogy kinyírod magad. Mi tart ebben a sivár, szeretetlen környezetben? Én a helyedben elhagynám a vérszopó férjedet, valószínűleg miatta vagy depressziós.

2023. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

5! Mi tart ott? Írhatnék róla. De nem publikus. Csúnya történet az enyém,tele bántalmazással.


A tipped nem stimmel sajnos.

2023. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%

6os vagyok


És azt hiszem, az életemről/halálomról egyedül én döntök. Hadd legyen már meg a választás joga,hogy meddig bírok szenvedni...

Senkit se lehet életre kényszeríteni.


Engem pl egész életemben bántalmaztak válogatott módokon. Szerinted? Meddig lehet ezt kibírni? 40 éves vagyok. Lassan úgy érzem, elég volt.

2023. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és ma elmondtam a kórházban a pszichológusnak, mi történt egy hónapja.

De tudod mit? Csak rosszabb lett,hogy beszéltem róla.

2023. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%

7-es, 8-as: Ne add fel! Hagyd ott a bántalmazóidat, 40 évesen még csak az élet felénél tartasz, ha anyagi okokból nem megy a kilépés, keress segélyszervezeteket, erre specializált segítőket. Fog még téged is szeretni valaki az életben.

A kórházban rossz pszichológust fogtál ki. Köztük is van rossz, ugyanúgy, mint az orvosok közt is.

A depresszió tesz reménytelenné. Én enyhébben vagyok depressziós, nem látott orvos, szerintem a klimaxtól van. Az én agyam is a reménytelenséget nyomatja hosszabb ideje, de én látom, hogy az agyam csap be engem. Ez a betegség ilyen alattomos.

2023. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Mit tudna a pszichológus segíteni azon,ami velem történt? Komolyan kérdezem.

Semmit. Meghallgat,ha elmondom. És? Utána? Jöhetek haza. Ugyanúgy.

2023. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!