Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet jönni a szorongásból,...

Ki lehet jönni a szorongásból, depresszióból, ha járok terápiára és szedek gyógyszert?

Figyelt kérdés
Másfél éve van szorongásos és depressziós zavarom, egy időben pánikbeteg is voltam. Eddig 3-szor volt pszichiátrián, többféle gyógyszert is kipróbáltam (a mostani többé-kevésbé segít), és egy éve járok klinikai szakpszichológushoz terápiába. Nem mondom, hogy nem érzek változást, fejlődést, de sajnos nem olyan számottevő, hogy azt tudjam mondani, határozottan jobban vagyok. Ki lehe jönni ebből az ördögi körből? A szorongás tönkreteszi az életemet és egyszerűen nem tudom kezelni. Valakinek van tapasztalata ebben, aki ki tudptt ebből jönni? 23/N

2023. aug. 20. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

A szorongás részét nem tudom.az még nekem is megvan.A depresszió..hát kemény dió ez tény

Én nagy nehezen rávettem magam a sportolásra és azóta nem mondom hogy meggyógyultam,de sokkal jobban vagyok.Akarni kell,ha akarod és tartod magam hozzá akkor ki fogsz tudni jönni belőle.A módját sajnos magadnak kell megtalálni,nekem a sport segített de nem ugyan olyan mindenki.

2023. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

valaki ki tud


valaki nem


tobbsege nem igazan, minimalis eredmennyel csak

2023. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én emlékeim szerint 13-14 éves korom körül kezdtem érezni az első depresszió szerű tüneteket. Azóta folyamatosan csak egyre rosszabb. 34 vagyok.
2023. aug. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Az igazság az nincsenek csodaszerek, de azért antidepreszáns ha eltalálják segithethet a depresszión, nekem is segitet igaz többet is kiprobáltam mire találtam egy jót. De nem vagyok 100% ékos nem tudom leszek e valaha, mert a mai világban ki nem depressziós. Én azt tapsztalom nem elég gyógyszert szedni, törekedni kell jobb életszinvonal elérésére de nem bármi áron, az egészséges rovására nem szabad növelni az életszinvonalat, ugy kell hogy megmaradjon a munka magánélet egyensulya. A barátok és a jobb munkahelyek segithetnek a lelki egyensuly megtaláláshoz. Én pl nem vállalok 3 müszakot mert nem vagyok hajlandó tönkretenni az egészségemet a pénzért. Elég sok mindennek kell a helyén lennie ahoz hogy az ember jobban éreze magát a gyógyszer csak egy része. A terápia is csak egy része. Fel kell építeni egy jó életet ez nagyon nehéz. Van akinek könnyebben megy van akinek nehezebben.
2023. aug. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már megint ki pontoz le?ott rohadjon meg az ilyen.Az ember normális választ ad!! Erre..
2023. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!