Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az étkezés mennyire lehet...

Az étkezés mennyire lehet hatással az ember hangulatára/ mentális egészségére?

Figyelt kérdés

Én úgy hallottam, hogy az étkezésnek igenis van szerepe az ember hangulatába. Például aki rendesen eszik (rendszeresen, eleget), annak jelentősebben jobb a hangulata, viszont aki éhezteti magát (fogyókúra miatt), az sokkal borullátóbb, egy idő után depresszióba esik. Van-e ennek valóságalapja?


A kérdést azért is teszem fel, mivel fogyókúrázok, de eléggé hosszú ideje már és keveset is eszek, úgy érzem, sokkal rosszabb a hangulatom, depressziós vagyok és emiatt vetődött fel bennem is, jogy van összefüggés az étkezés és ah ember hangulata között.



2023. aug. 22. 18:48
A kérdező szavazást indított:
Van összefüggés
Nincs összefüggés
egyéb
16 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Ha a googléba beütöd, kb 100 cikket ad ki, ami erről ír tudományosan megvizsgálva.


Van, köszönöm a figyelmet.

2023. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nagyon is van összefüggés. Az autódba is, ha szennyvizet tankolsz, hiába várod el tőle, hogy rendeltetésszerűen működjön. Az ember szereti elfelejteni, hogy őnagyszerűségének egész léte mindössze mintegy másfél kilónyi bélbaktériumtól függ. És ha az ember nem a megfelelő táplálékot viszi be, csúnya dolgok következnek. A bélflóra nem fogja termelni azokat a vitaminokat, enzimeket, hormonokat, neurotranszmittereket, amikkel normál esetben ellátna minket.
2023. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!