Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki egészséges volt...

Ha valaki egészséges volt korábban, gyógyszer nélkül is vissza lehet hozni azt a mentális állapotot?

Figyelt kérdés

A fél családfám kihalt ez elmúlt 3-4 évben, nagyon sok volt a gyász. Munkahelyi problémáim is voltak, párkapcsolati is, és lakhatási is.


4-5 éven át ment folyamatosan, aztán egyszer összerogytam a terhek alatt. Fél évig erős depresszió és 0 aktivitás.


Most pszichológussal párhuzamosan haladok 3 hónap után. Olyan szinten lent voltam, hogy a szobából se tudtam kijönni szorongás nélkül. Mindig is érzékeny voltam a stresszre, de ilyen azért nem fordult elő a fiatal koromat nézve.


Gyógyszert nem szeretnék szedni, semmilyet .


Elkezdtem edzeni2 hete és valahogy más embernek érzem magam. Létezik, hogy már ennyi idő után van pozitív hatása?


Vagy nincs kőbe vésve?


Azt mondtam a pszichológusnak, hogy sok dologhoz nem érzem magam késznek, ő azt mondta ha 1 évig feküdnék az ágyba akkor se érezném késznek magam, csak akkor lesz változás ha minden bizonytalan helyzetbe belevágok és csinálom a szorongás érzése ellenére is.


Az idegrendszer vissza tud állni a korábbi normális állapotra, ha a traumák feldolgozása megtörtént és egyéb stresszes helyzetek is megoldódtak?


2023. aug. 22. 09:34
 1/2 Kroms ***** válasza:
Sőt, csak gyógyszer nélkül lehet.
2023. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem több rokonom/ismerősöm is küzd ilyen olyan mentális bajokkal, többen depressziósok. Van, aki szed gyógyszert és van, aki nem. Soha sem láttam még olyat, h bármelyikük is egy percet javult volna. Ez sajnos rám is igaz. Ha neked akár csak kis időre is sikerült, akkor sztem nagyon jó úton vagy és csináld így tovább.
2023. aug. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!