Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan álltatok talpra?

Szuszi95 kérdése:

Hogyan álltatok talpra?

Figyelt kérdés

27/L vagyok, 1 éve költöztem el otthonról. Ez idő alatt 2 hónapja költöztem be a 2.albérletembe. Azért jöttem el az elsőből mert tele volt csótánnyal, és nekem iszonyatos fóbiám van, épp most vadászok egy jó orvost, aki tud ezen segíteni. De sajnos a mostani albiban is van, méghozzá sokkal több. Tudom szóljak a tulajnak, írtás, stb. De ettől függetlenül úgy érzem hogy teljesen kibuktam. Hazaköltözöm a szüleimhez, mert egyszerűen nem bírom tovább hogy 3 óránként találok egyet. A körülöttem lévők vagy kinevetnek, kigúnyolnak, vagy szánakozva néznek, mondván hogy biztos megbuggyantam amiért ez ok a költözésre.

Igazából mentálisan kivagyok égve, és nekem minden álmom az volt hogy otthonról el tudjak költözni. Ez az egy év egy ajándék volt, büszke voltam arra hogy a saját lábamra tudtam állni a szüleim segítsége nélkül. Most viszont úgy érzem, hogyy darabokra törik a szívem, amiért feladom a függetlenséget, de ugyanakkor képtelen vagyok tovább "rettegni". Mivel volt már az ágyamban is dög ezért az alvás sem megy, ha meg gyógyszert veszek be, nem tudok felkelni reggel.

Ha volt valaki hasonló krízisben szívesen meghallgatnám. Köszi annak aki elolvasta.



2023. aug. 23. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Most te komolyan elköltözöl a szüleidhez inkább, mint hogy hívj egy irtót???

Beszélsz a tulajjal és hívni kell egy irtót, konkrétan ennyi a probléma megoldása.

Az irtás alatt esetleg visszamehetsz a szüleidhez ha akarsz.

Nem kell ezt túlgondolni, csak a lehető leghamarabb beszélj a tulajjal.

2023. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hívj rovarirtót.

Megértem egyébként részben, egy időben azt hittem, ágyi poloskánk van (jelekből), eléggé kiborultam, de eszembe sem jutott, hogy visszaköltözzek a családomhoz.

Ha annyira fontos neked a függetlenséged, dolgozz meg érte. Muszáj, kikerülhetetlen. Ha nem teszed, akkor minden problémára így fogsz reagálni.

Ezenkívül keress pszichológust is, akivel együtt a szorongásaid mélyére ástok. Ami valószínűleg nem a bogaraknál kezdodik.

Kitartást!

2023. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!