Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Büfészakot végzett emberek!...

Büfészakot végzett emberek! Ti hogyan álltatok talpra?

Figyelt kérdés

Mit tehet az, aki büfészakot végzett?

Mindenképp kellene egy OKJ-t végezni az egyetemmel párhuzamosan?

Másik MSc-t végzett valaki a büfé BSc után? Hogyan bírtátok a sokkal nehezebb szakot? Hogyan kell krediteket pótolni? Valahol azt hallottam, hogy első két félév alatt kell a pótolandó krediteket felvenni, és emellett az adott MSc-n is meg kell legyen a 30 kredit; és ez durván hangzik azért...

Vagy munkaügyis képzésen vettetek részt?

Vagy esetleg mégis szakmában helyezkedtetek el, mert volt kapcsolati tőke? Arra hogyan tettetek szert (ha alapból nem volt olyan ismerősötök)? Tehát ha "nyüzsögnötök" kellett, hol nyüzsögtetek?


A lelki részét hogy bírjátok a dolognak? Megszerettétek, amit tanultatok? Mert ha igen, akkor szerintem nem olyan nehéz túllépni rajta, hogy csak tanultad, de sose tehetsz hozzá a helyzethez semmit, még egy lépésnyit se...


Meddig voltatok munkanélküliek?



Büfészakos vagyok... Mostmár elvégezném, részben mert mindjárt itt a fele, másrészt pedig megszerettem a témát. Bár a suli nem túl jó, a téma igen...

Nem tudom, hogyan tovább viszont? Szeptembertől OKJ levelezőn?


Sokat segítenének a válaszok a fenti kérdéseimre - egy részükre...



2014. febr. 16. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
He?
2014. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy he?

Ha nincs mondandód, ne írj ide...

2014. febr. 16. 17:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem erre senkinek nem lesz. Mivel érthetetlen a kérdés.
2014. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Melyik része érthetetlen?
2014. febr. 16. 18:11
 5/14 anonim ***** válasza:
Mivan? O.o
2014. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Büfészakos vagyok és teljesen kétségbeesett....

Elég sokan végeznek büfészakot és közülük elég sok tagja a GyK-nak is...


Azoktól kérdezem, hogy ők mit tettek, hogyan élték meg a szitut és tapasztalataik alapján mit tanácsolnak. OKJ egyetem alatt, OKJ egyetem után, munkaügyire hagyatkozás, nyelvtanulás, BSc-től eltérő MSc vagy lottózás vagy egyéb?

Milyen kilátásokra lehet számítani?

És lelkileg hogyan lehet feldolgozni a szitut, hogy magam alatt vágom a fát?


Mit nem lehet ezen érteni???

2014. febr. 16. 18:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Idióta troll! Nincs ilyen, hogy büfészak! Ez egy vicces kifejezés azokra a lightos szakokra, amik után nehéz elhelyezkedni (pl. bölcsészkaros szakok egy része). Milyen büfészakról hadoválsz? Diplomás büfésnéni leszel vagy mi? XD Ha meg ennyit rinyálsz rajt, miért nem máshova jelentkeztél?
2014. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nyilván megbántam és nagyon nem vagyok rá büszke, sejtheted! Egyébként úgy kb az egész eddigi hitem sok dologban - felborult.

De 4. félévesként már talán legjobb lenne befejezni.


Büfészak alatt azt értem, hogy értelme sincs, az odajáró se és tanár se tudja, mire jó, nem lehet vele elhelyezkedni, túl könnyű elvégezni ergo minden idióta elvégzi és semmilyen használható tudást nem ad.

2014. febr. 16. 19:09
 9/14 anonim válasza:
En vegzettsegem is "bufes", foleg azert, mert nincsenek kapcsolataim, meg nem haverkodom erdekbol, nem nyalizom. A munka, amit a vegzettseg utan kaptam, semennyiben sem kapcsolodott a munkahoz, azert vettek fel, mert vegig dolgoztam foiskola alatt es volt relevans munkatapsztalatom. Sajnos idokozben munkanelkuli lettem, es tobb, mint fel eve nincs munkam. Jelenleg egy szakiranyu tovabbkepzest csinalok, de most beadtam a jelentkezesem mesterkepzesekre, az egyik pont a kerdesedben erintett, kreditbeszamitos, elso evben vizgakat potlos szak. Ha felvesznek, nem tudok mit tenni, ra kell kapcsolnom a tanulasra ezerrel, akar kulontanarral is. Munkaugyi kozpontban nalunk kb. 5 eve nincs atkepzes...OKJ-n en is gondolkodtam, de aminek lenne ertelme, az az esetek nagy reszeben fizetos, levelezon foleg. Szerintem erdemes gyakornoki programokban gondolkdnod, sok ceg hirdet ilyesmit, most en is ezekben probalkozom. Meg van egy eved a vegzesig, ha tudsz, jelentkezz Erasmus programra, akar szakmai gyakorlatra is. En sajnos anno nem tudtam menni, mert dolgoznom kellett...
2014. febr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
*jav: semennyiben sem kapcsolodott tanulmanyaimhoz
2014. febr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!