Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek antidepresszánst írtak...

Akinek antidepresszánst írtak fel, de nem szedi az miért döntött úgy?

Figyelt kérdés

2023. aug. 23. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem hatott + a hosszútávú szedése nem tesz jót, sőt
2023. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Elkezdtem szedni, de csak rosszabbul lettem tőle. Remegtem, kitágult a pupillám... Stb...
2023. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 4-5 öt próbáltam ki a mostanit több mint 1 évig szedtem. Nekem nem ér annyit sokkal rosszabb a mellékhatása mindegyiknek számomra, mint az állapotom. Egyébként sokan félnek tőle okkal, hisz az első pár hét/hónapban olyan mellékhatások is lehetnek, ami akár a munkádra/mindennapodra kihat mint nekem. Szédültem, bamba voltam, nem működtek alul a dolgok, agyköd sorolhatnám egy csomó szarság. Hozzáteszem nekem azért sem jó, mert elnyomja a személyiségem emiatt mindennapom kb ugyanolyan nincsenek kiemelkedő pillanatok egyhangulatú vagyok, bár igaz hogy nem szorongok annyira, de cserébe úgy érzem, mintha nem is élnék kb. De valakinek nagyon beválik, és segít hát ez is ember kérdése.
2023. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mertem elkezdeni szedni 😂🤦‍♀️ Butaság, de nem bánom.. Vannak napok amikor durván érzem a depresszió, szorongás "jótékony" hatásait,de többségében jól tudom már kezelni így másfél év után.
2023. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Mert pont elég,hogy súlyos depresszióm van. Nem akarok még gyógyszerfüggő is lenni.

Ha meg mégis kinyírom magam,azt tiszta fejjel szeretném eldönteni. Nem begyógyszerezve.

2023. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évig szedtem, elsőre eltalálta a doki, nekem reagált rá a szervezetem és jelentősen csökkentette a szorongást. 10 év után, fellépő mellékhatások miatt tettem le. Egy éve nem szedem, megpróbáltam újra szedni, de egy életre elege lett a szervezetemnek ebből a gyógyszerből (a leghatékonyabb SSRI-nek tartják). Csípőfájdalmam volt fél évig és a térdeim is fájtak, azért hagytam abba, utána ezek elmúltak s vissza se tértek azóta. Ha szedem érezhetően nehezebbek a lábaim, hajlamosít visszérre. Lábgörcsöket is okoz. Utánaolvastam, csontoknak nem jó, és ízületi fájdalmakat okozhat, na ez volt nekem. Mindezek miatt nem tudnék sportolni gyógyszer mellett, egészségkárosodás nélkül (rendszeresen futok). Annyit tudok tenni, hogy B-komplexet szedek reggel egyet, az is hat valamelyest.

Ahogy összeszámolom volt vagy 10 mellékhatása, de valahogy tolerálta a szervezetem egy ideig, még fiatalabb voltam.

2023. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert meghiztam a gyógyszertol
2023. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös, és a 7-es kombinálva. Maradok inkább tiszta, még ha gyakran picsogok is.
2023. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert zombit csinált belőlem,semmi életem nem volt mellette mert csak aludni voltam képes
2023. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kroms ***** válasza:
100%
Két napig szedtem, de olyan álmos voltam tőle, hogy alig bírtam létezni.
2023. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!