Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nagyon okoskodó pszichológ...

Egy nagyon okoskodó pszichológus akihez járok azt állitja nem kéne antipszichotikumot szednem mert nem vagyok szkizofrén. Viszont voltam a SOTE-n bent feküdtem , és tesztekkel, vizsgálatokkal igazolták a skizofréniát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van értelme ilyen okoskodó pszichológushoz járni aki felülbírálja az orvosokat és folyamatosan beleszól a gyógyszerelésbe ami nem az ő kompetenciája?
2023. aug. 23. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Vak tyúk is talál(hat) szemet.
2023. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Össze kéne hozni az orvosokat és a pszichológust, hoyg vitassák meg a dolgot.
2023. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha szakemberek megállapították hogy skrizofréniában szenvedsz akkor mindenképp szedd a kiírt gyógyszeredet! Egy pszhiológus amúgy sem írhat ki gyógyszert és ő ne szoljon bele az orvosod javaslatába! Nekem is ajánlottak pszhiológust,voltam is egyszer de nekem nem igazán segített semmit. Tudom hogy magamban kell lerendeznem a dolgokat. Mit szedsz olanzapin vagy parnassan?
2023. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

A két terapeuta beszélgessen el erről, add meg nekik egymás elérhetőségeit.

Te hogy érzed egyébként, kinek van igaza?

2023. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Abszolute veszélyes ilyen pszichológushoz járni. Képzeld el, hogy elhiszed neki, nem veszed be a gyógyszeredet és valami súlyos következménye lesz.


Nyilván tudod magadról, hogy skizofrén vagy, valószínűleg elég nyilvánvaló.

Másik, hogy miben tévedhet még, ha egy ilyet benéz?

2023. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Legalább harmadszor panaszkodsz itt az okoskodó pszichológusra, a magam részéről csak ismételni tudom, amit korábban javasoltam, és amit most a kettes is: ragaszkodj hozzá, hogy a diagnosztizáló és gyógyszert felíró orvossal beszélje ezt meg, neked hiába mondogatja. Nem értem, miért jársz hozzá ilyen régóta, ha ezt nem lehet vele megbeszélni, és téged ennyire zavar a dolog.
2023. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen komoly betegség esetén nem kellene beleszólnia. Ha egy skizofrén nem szedi a gyógyszereit, azzal nem csak saját magának árt, hanem közveszélyes is lesz. Simán gyilkosságig fajulhat a dolog, de ha testi sértésig, az is elég nagy baj. Sajnos így is rengeteg ilyen eset van, csak ott általában a beteg saját elhatározásból nem szedi, de hogy téged még a pszichológus is erre bíztat, ezt jelenteni kellene valahol, mert másoknak is nyilván ilyeneket mond.
2023. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

A pszichológussal való kapcsolat egy nagyon bensőséges, intim viszony. Szinte jobban meg kellene válogatni, mint az életünk párját.

Sokan úgy vannak vele, hogy ha már pszichológus, akkor mindegy ki, legyen közel, legyen viszonylag olcsó, mert mindegyiknek tudnia kell bánni a betegével. Pedig nagyon személyre, lélekre szabott, itt is nagy a szórás.

Te még úgy látszik itt is ragaszkodsz egy bántalmazó kapcsolathoz, ahelyett, hogy váltanál. Így sosem leszel jól.

Abszolút nem bízol benne, viszont saját magadat megkérdőjelezed. Nagyon nem jó így. Válts! Gyógyszert szedj, hiszen nem írják azt csak úgy fel.

2023. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott a pszichológust! Egy bölcsész miért szól bele az orvosok dolgába?
2023. aug. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy mikor betegségről beszélünk az az orvos kompetenciája.


Szerintem a pszichológus inkább a lelki dolgokra valóak. Nálad nem az áll fent, hogy lelkileg vagy padlón és arra kell gyógyszer.

2023. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!