Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ugye még nem alkoholizmus?

Ez ugye még nem alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Heti 3 szor iszok piát ,de mikor nem iszok akkor is gondolok rá, hogy jol esne egy pohár bor vagy 1 kupica pálinka ,de nem remegek érte csak gondolok rá. Felkelés után is szoktam inni néha ha megkívánom. Mostanában érdekes jobban és többször kivánom a piát. Sose iszok részegségig csak 1-2 pohárral. 2 éve volt az, hogy 2 hétig suli előtt minden nap ittam egy pohár bort. Utána nem ittam egyátalán. De most 1-2 hónapja kívánom ujra.

2023. aug. 24. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már az.
2023. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Alkoholista vagy.
2023. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont ezek a függőségre utaló jelek.

Azt viszont furcsállom - és több ilyen ember történetét hallottam, tehát elfogadom, hogy valóban így van-, hogy sose részegedsz le. Lehet, hogy most még (mindig) meg tudod állni, de majd idővel nem tudod kontrollálni. Függőség szerintem akkor alakulhat ki, amikor egy lelki dolgot akar az ember az itallal megoldani. Ebben az esetben van az alkoholnak egyfajta ezt segítő hatása, de a vége mindig a túlzás.

2023. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lerészegedni, elég ha kívánja és nem tud nélküle létezni.
2023. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pia remélem nem fog kárt tenni a külsőmben, félek... mert egy igényes lány vagyok amugy.
2023. aug. 24. 11:22
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg, hogy néznek ki az alkoholista nők és remélem, elmegy a kedved.
2023. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
akkor mostantol nem iszok max. szülinapi bulikon csak.
2023. aug. 24. 11:25
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha nem tudom megállni hogy igyak kitol kérjek segitséget? Szuleim rosszul is lennének és nagyon megbüntetnének hogy titokban ittam mindig...
2023. aug. 24. 11:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő, háziorvos? Alkoholról való leszokást segítő oldalak? Nem ártana szólni a szüleidnek is, akármennyire félsz tőlük, hogy megfelelő segítséget kapj.


Illetve fel kell tárni az okokat is, miért kezdtél el inni, miért folytattad, és mi vezetett idáig, majd ezeket az okokat orvosolni, hogy ne vegyél fel más kóros szenvedélyeket az elnyomására.

2023. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Dehogynem. Ez a nem részegségig ivás is elvezethet az egyre nagyobb mennyiségekig. Amikor már meg se éreztem egy féldecit, vagy már napi fél liter töménytől is csak néhol volt az a kellemes érzés, akkor azt mondtam többet egy kotyort se, mert értelme nem volt.
2023. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!