Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogy nem tudom...

Mitől van az, hogy nem tudom elviselni, ha valamiben szerencsésebb vagyok mint mások?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mindig bűntudatom van.


Anno a suliban mikor a nagy többség rossz jegyet kapott en meg picit jobbat, bűntudatom volt. Pedig tisztességes módszerrel szereztem, nem puskaztam, nem nyaltam a tanarnak stb.

De ugyanez bármiben.

Nekem sikerült egy jó állást találnom, baráti társaságnak nem, ettől is bűntudatom van.

Elmegyek heti bevasarlásra (a heten többször nem megyek), így sokkal többmidnent veszek, mint barki más. És nézem, hogy mindenki csak egy pár dolgot vesz, ekkor is bűntudatom van.

Valahogy a családdal kigazdálkodtunk egy 2 éjszakás nyaralást. Mikor azzal a kollégámmal beszéltem, aki 2x volt egy hetet külföldön, örültem neki. Ha neki belefér, menjenek, addig amíg a helyzetük engedi.

Aztán beszéltem egy masik kollégammal, aki evek óta nem volt sehol nyaralni, akkor meg bűntudatom lett.


Miért van ez?


2023. aug. 27. 13:19
 1/6 Meridián1 ***** válasza:
54%

Túl nagy az empátiád mások iránt.

Majd elmúlik.

2023. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy rossz minta. Nem hiszed el, hogy neked jár a jó, mert nem volt támogató környezeted gyerekkorodban. Vagy az volt a narrativa, hogy csendben örülj, mert Pista bá a szomszédból irigy lesz, vagy az, hogy ne is örülj, mert ez alap, bárki képes rá.
2023. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Félsz, hogy ezért neheztelnek rád és a hátad mögött dühösködnek, beszélnek a sikeredről.
2023. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És hogy lehet ezt leküzdeni?
2023. aug. 27. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Támogató, empatikus közegben.

Ritka kincs.

2023. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
A megfelelési kényszert lenne érdemes leküzdeni.
2023. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!