Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki bipoláris zavaros annak...

Aki bipoláris zavaros annak mi hozta elő ? Van,hogy ok nélkül jött?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy akinél egyszer előjött akkor élete végéig benne lesz.Azért érdekel a dolog ,mert nálunk a családban se a szüleim se a mamám se a papám nem bipoláris. 40/f vagyok. 15 éve egyik pillanatrol á másikra iszonyatosan depresszios lettem. Nem tudtam,hogy mitől. Nem volt előtte trauma se az életembe. Meg akartam halni. Nem láttam a kiutat. Elmentem pszihiáterhez. Adott antidepit és hetek után jobban lettem.utánna 10 évig szedtem. Aztán jöttek mániás szakaszok amit felváltott az erős depresszios szakasz. Ez így ment sokáig aztán kiderült,hogy bipoláris vagyok. Korházba is voltam. Ott adtak lamotrigint ( lamolepet)amitől jobban lettem. Mai napig azt szedem. Szóval a lényeg hogy már szerintem 15 éve is bipoláris voltam amikor sima depivel kezeltek. Nem tudom mi hozta elő de már huszonévesen is más voltam mint az átlag. Őrült dolgokat csináltam. Aki bipoláris annak mi hozta elő? Borzaszto ez a betegség. Szenvedés az élet vele.
2023. aug. 27. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Én major depresszióval indítottam, amire egy csomó antidepresszánst kaptam. Ezek után billentem át mániába, ami nekem előtte sosem volt. Úgyhogy én az antidepresszánsokat hibáztatom. Azóta szedhetem még az antipszichotikumot is...:(
2023. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Nem marad benne elete vegeig. Van ket ismerosom is aki bipo diagbol kijott.


Mikrobiom, pszichoterapia, ketamin, gomba terapia. Ezzel ertek el sikert.


Gyogyszer es hangulatongadozas nelkul elik az eletuket.


Elotte pedig katasztrofalis onpusztito eletmodot eltek mindenfele droggal, viselkedessel es az antipszichotikum se nagyon tudta feken tartani oket.

2023. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is "sima depresszióval kezdtem 20eve apukám halála után. De 4eve szakítás után pszichózist kaptam és bekerültem kórházba ott diagnosztizaltak bipolárisnak. Én biztos vagyok benne,hogy nálam a szerelem és annak elvesztése zavart be az agyamba. Régen is fel-le ment az életem mint a hullámvasút. Most gyógyszerekkel elvagyok. Azóta nincs és nm is akarok párkapcsolatot. Bármikor elkezdenek vkivel kapcsolatot már megyek át mániásba és az a szerencse hogy észrevesznek időbe.+jól be van állítva a gyógyszerézes. X ar igen az élet ezzel a betegségekkel de nm kell erre fókuszálni. Amúgy sztem nálam genetikai eredetű mert apám is depressziós volt. Minden pszichiátriai betegnek ajánlom Orvos-Tóth Noémi örökölt sors c. könyvét.
2023. aug. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Inkabb veleszuletett, legfeljebb a korulmenyek ronthatnak rajta.
2023. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mittudomen721 ***** válasza:
Akiket en ismerek mindannyian szetcuccoltak az agyukat es annak koszonhetik
2023. aug. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bevallom én is drogoztam és alkoholizáltam. Akkor gondolom az is előhozhatta. Tudom hogy genetika és benne van valakibe születéskor csak talán nem mindenkinél jön elő vagy nem tudom.
2023. aug. 28. 04:39
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Genetikai hajlam amire rajott a fos szuloi es vagy egyeb mas emberi kalcsolataid amire meg rabodtal akkor ezekszerint szar kajat meg narkot es igy lett a genaktivalas.
2023. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Idegbeteg anya, alkoholista apa és kész is egy jó kis bipoláris zavar felnőttkorra.
2023. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem egyik se volt. Normális volt mindegyik szülőm. Mégis előjött. Biztos a drog meg alkohol miatt vagy nem tudom.
2023. aug. 31. 11:26
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Örökletes. Akiket én ismerek, mindenhol volt a családban is. Esetleg átugrott egy nemzedéket.

Illetve van akinek kisfokú, és mondjuk egy hisztis művésznek még elmegy, de egy nyolcórás állásból kitennék, ha így pörögne.

2023. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!