Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki bipoláris zavaros annak...

Aki bipoláris zavaros annak mi hozta elő ? Van,hogy ok nélkül jött?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy akinél egyszer előjött akkor élete végéig benne lesz.Azért érdekel a dolog ,mert nálunk a családban se a szüleim se a mamám se a papám nem bipoláris. 40/f vagyok. 15 éve egyik pillanatrol á másikra iszonyatosan depresszios lettem. Nem tudtam,hogy mitől. Nem volt előtte trauma se az életembe. Meg akartam halni. Nem láttam a kiutat. Elmentem pszihiáterhez. Adott antidepit és hetek után jobban lettem.utánna 10 évig szedtem. Aztán jöttek mániás szakaszok amit felváltott az erős depresszios szakasz. Ez így ment sokáig aztán kiderült,hogy bipoláris vagyok. Korházba is voltam. Ott adtak lamotrigint ( lamolepet)amitől jobban lettem. Mai napig azt szedem. Szóval a lényeg hogy már szerintem 15 éve is bipoláris voltam amikor sima depivel kezeltek. Nem tudom mi hozta elő de már huszonévesen is más voltam mint az átlag. Őrült dolgokat csináltam. Aki bipoláris annak mi hozta elő? Borzaszto ez a betegség. Szenvedés az élet vele.
2023. aug. 27. 18:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A drog es alkohol fel tudja erositeni az ilyen idegrendszeri szarokat
2023. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

1/11 válaszoló:

A bipoláris zavar a legtöbb esetben hosszú depresszióval indul (akár hosszú éveken keresztül) így a legvalószínűbb, hogy Nálad is ez történt. De biztos nem tett jót a drog.

Nekem nem volt jó gyerekkorom, és az utóbbi években rendszeresen fogyasztottam sok mindent, bulizás mellé. És lekopogom de nincs mentális gondom. A szorongás néha kijön amit közeli emberi kapcsolatok aktiválnak de rendszeres pszichológus ezen sokan segített.

Kitartást mindenkinek!

2023. szept. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!