Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szed vagy szedett antidepr...

Aki szed vagy szedett antidepresszánst és szorongással is küzdött, mesélne róla?

Figyelt kérdés

Kb 25 éves korom óta vannak erős szorongás érzéseim. Amit pszichológus szerint magamnak generálok javarészt, nem pedig a környezetem okozza.


Kb. 3-4 éve vannak hullámvölgyek, hol jobb hol nem. Az elmúlt 1 évben annyira rossz lett, hogy elmentem végül pszichiáterhez.


1 hónapja szedek esténként 7,5 mg Mirzatent (legkisebb adag fele). Ez egy antidepresszáns és étvágyjavító, esténként meg altató hatással is bír.

Olvastam fórumokon, ahol a többség inkább az étvágy és altató hatásáról számolt be, de hogy szorongáson sokat nem segít.


Én az 1 hónap alatt csak könnyen elalszok este, viszont ugyanúgy hullámzó a kedvem és megmaradt mellé a szorongás, ha emberek között kell lenni.


Mellette kijött egyfajta mellékhatás, amitől szinte mindig ingerült vagyok, igaz most a meleg is rátesz egy lapáttal.


Jól sejtem, hogy 1 hónap után nem ezeket kéne éreznem, hanem valami pozitívabbat? Egyik ismerősöm is szed 1 hónapja valami gyógyszert ami a szerotonin szintre hat és ő már azt mondta sokkal stabilabb, elmúltak a migrénjei, és a kedve is jobb.


Magán pszichiáternél voltam, elég alaposan kivizsgált, de elbizonytalanodtam.

Visszamenjek másik gyógyszerért vagy keressek másik orvost?


2023. aug. 29. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Mirtazapinnak a 7,5mg nem elég az antidepresszáns hatáshoz, csak az alváshoz ès étvágynövekedéshez. 15-45mg kozötti dózis antidepresszáns. A legtobben SSRI szednek, szóval ha általánosságban kérdezel az antidepresszánsokról akkor arról fognak beszámolni, ami elèg megtévesztő lehet esetedben. A mirtazapine nem SSRI más mechanizmussal rendelkezik, mint egy SSRI. Miért ezt kaptad? Fura vàlasztás elsőre, kivéve ha nagyon rosszul alszol és alultàplàlt vagy.
2023. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
SSRI szedtem de soha többet Sertralin Teva
2023. aug. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi volt vele a baj 2-es?
2023. aug. 29. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Leghatékonyabb és SSRI-k közül legkevesebb mellékhatású a citalopram/escitalopram hatóanyag. Én előbbit szedem, második a modernebb állítólag, lényegében ugyanaz a hatóanyag. Nekem jelenősen csökkentette szorongást. Alvásproblémát is megoldja.
2023. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Scippat szedek, mikor elkezdtem szedni nem tudtam elképzelni vagy nem hittem benne, hogy csökkenteni fogja a szorongást.


Belekerültem egy olyan helyzetbe ami gyógyszer nélkül nálam 99%, hogy intenzív szorongást váltott volna ki, akár fizikai tünetekkel (rossz alvás, étvágytalanság, stb.) és mintha mi sem történt volna úgy vészeltem át. Nem éreztem, hogy bármi más lett volna akkor mint mondjuk egy nyugodtabb napon, előtte nem stresszeltem.

2023. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!