Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Étkezési zavar miatt szedett...

Étkezési zavar miatt szedett valaki antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szorongásos étkezési zavar miatt nem tudok enni, folyton éhes vagyok, de a félelem túl erős. Szerintem ettől az egésztől már depressziós is lettem. Folyton szomorú vagyok és lehangolt, sírok és semmihez sincs kedvem, ahogy felkelek már azt várom, amikor véget ér a nap. Úgy érzem folyamatosan csak segélyt kiáltok, de senki sem segít, mindenhova heteket,hónapokat kell várni, hogy bejussak és beszéljek egy szakemberrel. Sikerült egy pszichológushoz bekerülnöm, de ő egyáltalán nem érti a problémámat, ez még inkább a kedvemet veszi. Egy másik pszichológushoz már 3 hónapja várakozom, két hét múlva végre mehetek hozzá... a pszichiáterhez meg még 4 hét van hátra...


Azt szeretném kérdezni, hogy bárki, aki valamilyen étkezési zavarral küzdött, szedett rá valamilyen antidepresszánst? Hallottam, hogy vannak olyanok, amik kifejezetten az evést segítik. Ez tényleg hatásos? Nem vagytok tőle rosszul?



2023. máj. 31. 19:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem anorexiás vagyok, hanem ARFID-os.
2023. máj. 31. 20:00
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Antidepresszáns szedés előtt mindenképpen mérlegelendő a lehetséges mellékhatások, és maradandó károsodások bekövetkezte.
2023. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. Meg még idő is mire eljutok a pszichiáterhez, engem csak érdekelne mások tapasztalata :)
2023. máj. 31. 20:55
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
Igen, szedtem, mert 41 kilóra fogytam. Egyetlen gyógyszer csinált nekem étvágyat az a mirtazepin hatóanyagú. Sajnos viszont a szorongásomet nem oldotta, le kellett cserélni. 2 hónap alatt 3 kilót tudta felszedni, de megjött az éhség mellé az étvágyam.
2023. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Amíg várakozol próbáld ki a pszichobiotikumot. Lehet meg is oldja a bajod. Minimum 1-2 hónapig szedd ha elkezded. Vérvétel is hasznos lenne. Lehet vérszegénységed és vitamin és társai hiányod is van. Gondolom valamennyit tudsz enni. Mert mindenhez fontos hogy evés előtt, közben vagy után kell bevenni.
2023. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A mirtazepinről hallottam én is. Nekem is azzal van a bajom, hogy folyton éhes vagyok, de étvagyam meg nincs:( Te tapasztaltál bármilyen mellékhatást amíg szedted?


Igen, valamennyit eszem, de sajnos sem mennyiségben, sem minőségben nem a legjobbakat. Folyton próbálkozom enni, de nagyon nehéz, mert a félelemtől már evés előtt összeszorul a gyomrom. De minden nap eszem és igyekszem 2-3óránként bekapni valamit. Még sosem hallottam a pszichobiotikumról, utánanézek. Köszi!

2023. jún. 1. 17:52
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Nem volt mellékhatása, viszont a szorongásomat nem csökkentette.
2023. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Az biztos hogy az antidepresszáns nem megoldás. Ha elkezded szedni, soha nem fogod abbahagyni. Ha van annyi pénzed, keress természetes megoldást.
2023. jún. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne mondj már ilyet utolsó, hogy soha nem tudja abbahagyni... Le lehet róla szokni, csak normálisan kell csinálni, nem egyszer csak nem szedni, hanem fokozatosan kevesebbet, orvosi segítséggel.
2023. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Egyedül az orvosra szabad hallgatni. Neki ez a szakmája, pszichiáter szakorvos. Nem csak azt nézik, hogy jajj miért fáj a lelked. Nekik az a fontos, hogy mint egy biológiai rendszer rendesen működj.

Van olyan, hogy valaki élethosszig szed antidepresszánst: én ilyen vagyok. Nem funkcionálok rendesen, ha gyógyszer nélkül élek. Tropára megy az emésztésem, alvásom, nem tudok dolgozni, enni, stb. azaz: BETEG vagyok.


Akinek nem ilyen betegsége van mint nekem, az a protokoll szerinti kezelési idő után, AZ ORVOSSAL MEGBESZÉLVE le tudja tenni a gyógyszert. Megnézik, hogy kémiai segítség nélkül helyreállt-e az agyi kémia. Ha igen, akkor minden szuper. Ha nem, akkor sajnos ez van, ezt dobta a genetikai lottó.

A cukorbeteg sem szeretne az lenni, de ezt dobta neki a gép. A mentális beteg sem akar az lenni. Ilyen az élet. De soha az égvilágon ne engedd magad lebeszélni arról, hogy szakmai segítséget kaphass.

Aki nem pszichiáter, nem klinikai pszichológus, nem mentális beteg, annak halvány lila gőze sincs, hogy milyen óriási csata minden nap kezeletlen betegséggel élni.

2023. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!