Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Itt az ideje antidepresszánst...

Itt az ideje antidepresszánst szedni?

Figyelt kérdés
Már fiatal, 12-4 éves korom óta küzdök szorongással, depresszióval főleg, ami 23 éves koromra nem javult, hanem erősen rosszabbodott, azt érzem minnél idősebb vagyok annál rosszabb lesz. 22 éves koromra eljutottam pszichológus/pszichiáterig, mert egy nagyon brutális időszakon mentem át, és ilyen idegösszeroppanásnak nevezhető kirohanásaim voltak heti szinten (önbántalmazás, düh, kétségbeesés és sírás mind egyszerre), ez mind alvászavarral, depresszióval, extrém szorongással. Meg is állapítottak depressziót, alvászavart és generalizált szorongást. Jártam terápiára pár hónapig (semmit nem használt, bár szerintem azért is mert nem voltam elég őszinte az orvossal) + adtak nyugtatót. Már akkor szó volt az antidepresszánsról, inkább úgy hogy én kérem-e, és akkor még nemet mondtam, mert igazából tartok ettől a gyógyszertől, főleg ilyen "fiatalon". Viszont most eljutottam addig, hogy eltelt egy év, és semmit nem javult a mentális egészségem, viszont elég nagy kötelességeim lesznek az elkövetkező hónapokban, amit ilyen állapotban nagyon nehéz lesz megcsinálni. Szerintetek ebben az esetben már ajánlott elkezdeni a szedését?

2023. aug. 31. 01:08
 1/7 hosszúhajú ***** válasza:
54%
hát nagyon ajánlott. barinőim is így voltak. terápia, minden, de 16-kb 24 korig nem, gyógyszert azt nem. végül mind ott kötöttek ki, addig meg szenvedtek. 10 évről beszélsz, és már nem vagy tini, igen, itt az ideje. remélem nem valami erőssel kezd a dokid, mert az meg hirtelen kiüt. kérd meg direkt hogy enyhével indítsatok!
2023. aug. 31. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én közel a 30hoz sem tudok meg nekiállni

Egyszerűen annyira durva hely a pszichiátria hogy képtelen vagyok oda befekudni

A stimulotontol meg olyan rohamaim voltak hogy hihetetlen

2023. aug. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos mi ebben döntést nem tudunk hozni, te érzed, de talán egy enyhébb fajtával lehetne kezdeni.
2023. aug. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hosszúhajú ***** válasza:
2. minek befeküdni, ambulancia is létezik.30 év, meddig húzod még?
2023. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És az ambulancianak mi koze van a gyógyszerbeallitashoz?
2023. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hosszúhajú ***** válasza:
31 éve szedek gyógyszereket, kb 70-80 alkalommal állítottak át és be. 2 szer voltam hozzá kórházban. jól is néznénk ki ha bárki aki elkezdene gyógyszert szedni egyből kórházba menne. minden 10. ember szed valami xanaxot vagy enyhét, Magyarország tizede kórházban lenne. elmegy pszichiáterhez és kezdetnek ír egy enyhét, ehhez nem kell kórházba befeküdni.
2023. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem is a xanaxrol van szó

Azt 4 éve szedem

Egy db antidepit vettem be itthon, több órás pánik jött rám…

Nyilván nem fogom újra megtenni

2023. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!