Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le az egyetem...

Hogyan győzzem le az egyetem miatt kialakult szorongást?

Figyelt kérdés
Szeptemberben leszek elsős matematika alapszakon, és nagyon félek hogy nem tudom teljesíteni az elvárásokat. Nem igazán illek bele a képbe sem, mivel aki erre a szakra megy az volt egy csomó versenyen, meg diákolimpián, én pedig februárban döntöttem el egy előadás hatására hogy matematikus szeretnék lenni. Félek hogy annyi hiányosságom van hogy már az első félévben kibukok, hogy a többiek mennyivel előrébb lesznek. Nagyon nagyon akarom ezt, de ahogy közeledik egyre kevésbé vagyok biztos benne hogy tudom majd teljesíteni.

2023. aug. 31. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
"mivel aki erre a szakra megy az volt egy csomó versenyen, meg diákolimpián" -ez csak a te fejedben van így
2023. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

aláírom amit az egyes írt.


Az egyetemen az kell, amit ők leadtak, vagy kérték hogy olvasd el az x irodalmat erről. Nem vagy hátrányban, mert alapvetően úgy épül fel a képzés, hogy a felvételi paraméterek alapján felvett emberek el tudják végezni.

2023. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég végeztem matek szakon. Nyugi, a többség nem volt versenyeken. Ha kb 70-80%-os emelt matek érettségi szintű tudásod van, nem kell aggódnod.


Nyugodtan írhatsz ha van kérdésed.

2023. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

"Hogyan győzzem le az egyetem miatt kialakult szorongást?"


Rendszeres tanulással.

2023. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"aki erre a szakra megy az volt egy csomó versenyen, meg diákolimpián"

Dehogy voltak, ne hogy azt hidd...

Ha annyira félsz (gondolom Pesre mész?! de bárol) van egy csomó matek tanár aki nem csak korrepetálást vállal, hanem felkészítést is vizsgákra, aztán amit nem értesz simán elmagyarázza, ha szorgalmas vagy menni fog.

Nyilván nem véletlen vettek fel gondolom jó volt a matek érettségi jegyed.


Én 6 éve érettségiztem amikor egyetemre mentem (így alakult) én is izgultam mert konkrétan az egyenletrendezést is elfelejtettem,ami a többieknek friss volt és én írtam a legjobb matek vizsgát, úgy hogy az érettségim meg 2-es lett.

Nincs mitől félni, ha kibuksz akkor hidd el nem neked való és találsz mást. De szerintem 100% hogy menni fog mert ha már most ennyire izgulsz biztos hogy fogsz tanulni, készülni és menni fog! Minden csak gyakorlás kérdése. Nem árt összebarátkozni felsőbb évesekkel aztán ők tudják mondani, hogy mire lehet számítani a vizsgák tekintetében

2023. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Melyik egyetem ? A barátom ugyan ebben a helyzetben van 😅 de nem kell titeket félteni, csak tanulni kell 😊
2023. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szia, SZTE 😊
2023. aug. 31. 15:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátom is SZTE 😂
2023. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

#4 ""Hogyan győzzem le az egyetem miatt kialakult szorongást?"



Rendszeres tanulással."


Ettől csak mélyül a szorongás... Egyetemen már másképp kell szervezni magad, hamar beleroppannsz, ha úgy állsz hozzá mint a gimihez.

2023. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 Pedig jobb az, ha folyamatosan képben van az anyaggal

Nem ZH előtt kell leülni megtanulni félév anyagát, az már régen rossz

2023. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!