Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami ötlet, hogy fejezzem...

Valami ötlet, hogy fejezzem be a kényszer alapú kézmosást?

Figyelt kérdés
Rengeteget mosok kezet sajnos mivel OCD-m van és ez által ha naponta 30x mosok kezet se érzem teljesen tisztának. ELőbb is kimentem és 4x egymás után kellett mosnom, mert nem volt egyforma úgymond, nem egyformán mostam a kezem így fura érzést hagy maga után mintha mindenáron meg kéne mosnom újra és újra. Tudom, hogy egyszer véget ér a folyamat, mert egyszer el jutok odáig, hogy abba tudom hagyni de van amikor 8x kézmosás után sikerül és így rengeteg szappant használok el, ami miatt bűntudatom is van. Most kis szüntetet érzek de félek megint újra keződik. Pstichológusnál voltam de nem sokat értem el vele, így ott hagytam. Úgy érzem mintha nem tudnám mikor és hányszor kell csak kezet mosni, sokszor ha meg fogok valamit amit mondjuk rég takarítottam még ha egy füzet is pedig semmi nem koszos a szobámban, mintha tiszta, utána is érzem ezt az elviselhetetlen kényszert. Hogy szabadulhaatnék meg tőle? Sok kényszerm van de legfőképp a kézmosástól akarok megszabadulni, mert ez már beteges. Van e valami ötletetek erre, hogy lássam reálisan a dolgokat? Most is ahogy írom ezt, kényszert érzek újra mosni, mert a csuklómat elfelejtettem meg mosni pedig általában azt nem szokák megmosni nem? Az egész csukló részt...Volt olyan hogy minden egyes körmöt meg kellett mosnom, 2x oda 2x vissza. Légyszi ha valaki szenved hasonlóban vagy ha csak tudna ötletet adni, ne habozz. Negatív kommeneteket légyszi ne. Talán most sikerült egy dolgot kitalálnom, hogy elindultam kezet mosni ahogy írtam ezt és megálltam és vissza fordutlam és így hirtelen megszűnt a kényszer, hogy a csuklómat is meg kell mossam. Lehet ez bevállhat hosszú távon? Megőrülök és bűntudatom is van amiért ennyi szappant használok ami közös ráadásul. Gondotlam beszerzek magamnak is egy saját adagolót így legalább a bűntudat megszűnik nem? Mire tereljem a gondolataimat, hogy ne a kézmosáson lovagoljak?

2023. szept. 1. 20:46
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Pstichológusnál pontosabban pszichiáter akart lenni.bocsi.
2023. szept. 1. 20:55
 2/32 anonim ***** válasza:
30%
Pszichológushoz menj. Akár évekbe is telhet a megfelelő terápia. Komolyan mondom. Szerinted 20-30-40 év kényszeressége, nem tudom mennyi vagy, elmúlik 1-2 pszichátriai alkalomtól?
2023. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
2-Írtam valahol hogy 1-2 alkalommal mentem? Fél évet is voltam ott 2 dokinál de semmi...
2023. szept. 1. 20:59
 4/32 anonim ***** válasza:

Ok.

Mitől félsz, mi lesz ha nem mosol kezet? Mi van olyankor a fejedben?

2023. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Sok minden, főleg a bacilusok. Meg az hogy ha nem mosom meg ennyiszer akkor valami rossz fog történni hiába tudom hogy ez nem reális, de mégis ott van a gondolat. De maga az hogy kell ez az ami miatt mosok, a kell érzés. Persze tudom hogy semmi nem történik ha nem mosom meg de nem tudok nemet mondani az érésnek.
2023. szept. 1. 21:03
 6/32 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként a pszichiáter azért nem segített, mert nem jónál voltál. A te problemádra, OCD kenyszeresség, szorongás, gondolattirzítások, ezekre olyan terápia kell, ami beránt a valósagba és leföldel. Ilyen például a kognitív viselkedésterápia vagy sématerápia. Ilyen szakembert keress.
2023. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Hát igazad lehet, mert kb annyi volt, hogy elmentem kérdeztek hogy vagyok és ennyi kb. néha mondtak valami jót de azokat magamtól is tudtam. Budapesten vagyok és nem tudom hol tudnék ilyesmit találni főleg ingyen tb-alapon lenne jó.
2023. szept. 1. 21:06
 8/32 anonim ***** válasza:
65%
Nade gyógyszert nem írtak fel? Egyértelműen az kell erre, nem terápia, ez extrém súlyos szorongás! Nem tudod megoldani! Szedd a pszichiáter által felírt gyógyszert.
2023. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
66%

Popper Péter pszichológus írt valamelyik könyvében egy hasonló páciensről, aki már napi 300 kézmosásnál tartott.

Azt eszelte ki, hogy megtanítja jógázni. Ahogy haladtak előre az egyre összetettebb gyakorlatokkal, úgy hagyta el fokozatosan a páciens a baktériumfóbiát és a kézmosásokat. Az volt a végkövetkeztetés ha jól emlékszem, hogy tulajdonképpen kicserélték a korábbi kényszeres cselekvést egy kevésbé káros, de ugyanúgy ismételgethető cselekvésre.

2023. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Kólauborkával ***** válasza:

Ez pont úgy hangzik, mint egyéb függőségek. Érdekes.

Sajnos a megoldást nem tudom rá, talán ugyan úgy, mint más függőségeknél: eldöntöd, hogy holnap csak reális okból mosol kezet, pl: bkv, állatok után vagy evés előtt, illetve ha valóban, láthatóan koszos lesz és ragaszkodsz hozzá.

2023. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!