Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami ötlet, hogy fejezzem...

Valami ötlet, hogy fejezzem be a kényszer alapú kézmosást?

Figyelt kérdés
Rengeteget mosok kezet sajnos mivel OCD-m van és ez által ha naponta 30x mosok kezet se érzem teljesen tisztának. ELőbb is kimentem és 4x egymás után kellett mosnom, mert nem volt egyforma úgymond, nem egyformán mostam a kezem így fura érzést hagy maga után mintha mindenáron meg kéne mosnom újra és újra. Tudom, hogy egyszer véget ér a folyamat, mert egyszer el jutok odáig, hogy abba tudom hagyni de van amikor 8x kézmosás után sikerül és így rengeteg szappant használok el, ami miatt bűntudatom is van. Most kis szüntetet érzek de félek megint újra keződik. Pstichológusnál voltam de nem sokat értem el vele, így ott hagytam. Úgy érzem mintha nem tudnám mikor és hányszor kell csak kezet mosni, sokszor ha meg fogok valamit amit mondjuk rég takarítottam még ha egy füzet is pedig semmi nem koszos a szobámban, mintha tiszta, utána is érzem ezt az elviselhetetlen kényszert. Hogy szabadulhaatnék meg tőle? Sok kényszerm van de legfőképp a kézmosástól akarok megszabadulni, mert ez már beteges. Van e valami ötletetek erre, hogy lássam reálisan a dolgokat? Most is ahogy írom ezt, kényszert érzek újra mosni, mert a csuklómat elfelejtettem meg mosni pedig általában azt nem szokák megmosni nem? Az egész csukló részt...Volt olyan hogy minden egyes körmöt meg kellett mosnom, 2x oda 2x vissza. Légyszi ha valaki szenved hasonlóban vagy ha csak tudna ötletet adni, ne habozz. Negatív kommeneteket légyszi ne. Talán most sikerült egy dolgot kitalálnom, hogy elindultam kezet mosni ahogy írtam ezt és megálltam és vissza fordutlam és így hirtelen megszűnt a kényszer, hogy a csuklómat is meg kell mossam. Lehet ez bevállhat hosszú távon? Megőrülök és bűntudatom is van amiért ennyi szappant használok ami közös ráadásul. Gondotlam beszerzek magamnak is egy saját adagolót így legalább a bűntudat megszűnik nem? Mire tereljem a gondolataimat, hogy ne a kézmosáson lovagoljak?

2023. szept. 1. 20:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nekem csak annyi kell hogy tiszta legyen a kezem amikor elindulok és amikor megérkezem, és a helyszínen is. 😊🫣


És nem érintkezek az emberekkel, egy pacsira sem.


Alja munka és pandémia eredménye.

2023. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Jajj most nagyon megijedtem ettől a kórházas dologtól, ugye nem igaz? Nem vagyok ártalmas magamra sem másokra, csak sok kényszerem van ennyi. Természetesen keresni fogok jó orvost de addig csak meg kell barátkoznom ezekkel a kényszerekkel?
2023. szept. 1. 22:13
 23/32 A kérdező kommentje:
Budapesten tudok ajánlani olyat aki ezzel foglalkozik?
2023. szept. 1. 22:23
 24/32 A kérdező kommentje:
tb alapon csak a kerületben nézzek vagy mááshol is nézhetek?
2023. szept. 1. 22:24
 25/32 A kérdező kommentje:
Úristen ma kifújtam az orrom zsepibe de nem mostam kezet egyből így az egeremet megfotam utána lehet bajom tőle?
2023. szept. 1. 22:52
 26/32 A kérdező kommentje:
valaki írjon mert megbolondulok :I
2023. szept. 1. 23:00
 27/32 anonim ***** válasza:
Tb alapon csak a kerületben. Hány éves vagy?
2023. szept. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van, egész életemben jelen volt.

Az első emlékem, gimiben indult, mikor a suliban hepatitis járvány volt, durván sokat mostam kezet.


Aztán durván undorodom a széklettől, nem tudom úgy lenni, hogy kaki után nem zuhanyzok, addig nem ülök le sehová, mert úgy érzem beszennyezem.


A covidkor nagyon eldurvult, mindent megnéztem, mi mihez ért.


Most már jobban vagyok,2-3 év kellett hozzá magamtól.

Orvossal biztosan gyorsabb lett volna, de 1 évig a lakásból sem mentem ki.


A háziorvosom szerint minden félelem a halálfélelemre vezethető vissza, ezért ellenőrünk mindent, 100%os biztonságban akarunk élni.


Nálam ez olyan szintre jutott, hogy már ha a bőrömhöz ért valami, attól is féltem, hogy elkapok valamit. (pl koszos falnak nekidőltem).

2023. szept. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

28-ez a kakis rész durva, nekem nincs de mit írtál hogy


Nálam ez olyan szintre jutott, hogy már ha a bőrömhöz ért valami, attól is féltem, hogy elkapok valamit. (pl koszos falnak nekidőltem).


ez nekem is van mostanában kezdődött. még ha egy toll pihe is rászáll félek régens sosem volt ilyen :D

2023. szept. 2. 00:48
 30/32 anonim ***** válasza:

#29


Én úgy tudatosítottam magamban, hogy nem lesz baj, mert a bőr szervetünk első védelmi vonala.


A kakis dolgot nem tudom a mai napig leküzdeni, undorodom a széklettől.

Amíg nem zuhanyzok le, görcsösen mozgok, tudatosan figyelek, hogy ne érjek a fenekem környékéhez.


És mindent kimosok, a hosszú nadrágot is, mert érintezett az alsóneművel.

2023. szept. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!