Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez fáradtság, depress...

Mi lehet ez fáradtság, depresszió vagy idegösszeomlás? Mit tegyek, hogy jobban érezzem magam?

Figyelt kérdés

Nem vagyok depresszív alkat, nincsenek mentális betegek a családban. Már két hete, hogy borzalmas a lelki állapotom. Eleinte sírással kezdődött, napokig tartott, hiába próbáltam kibeszélni magamból a zavaró dolgokat nem javult. Végtelenül feszültnek és görcsösnek érzem magam, nyilván érnek stresszes helyzetek, mint bárkit de most valahogy nem tudom őket elviselni, kezelni. A főnököm egy hárpia, reggel 7 kor már dühöng és ezt a nap folyamán csak fokozza, minden egyes nap. Legtöbbször észre sem veszem de most minden egyes mondatára összerezzenek, el tudnám küldeni a bánatba. Mint egy szivacs magamba szívom a negativitást és nem tudok mit tenni ellene…. Szívem szerint elkerülném az embereket. Elegem van a munkámból, pedig el szoktam lenni vele, nem egy álom de nem is vészes. Úgy érzem képtelen vagyok koncentrálni, mindent elfelejtek, folyamatosan feszült vagyok ráadásul murphy, hogy ebben a két hétben olyan mintha meg lennék átkozva. Bármibe kezdek abból nagyobb a baj mintha hagytam volna. Ha van két választás biztos, hogy a rosszat választom. Dühítő. Ez tovább hergel. Már a barátaim sem hiszik el, hogy lehet ilyen szerencsétlennek lenni… érzem, hogy már nekik is terhes ez a sok negatívum, nekem is az de ha nem mesélem el úgy érzem felrobbanok. A férjem megértő de őt sem akarom lehúzni, hiszen nincs konkrét problémám amin változtathatnék… kicsit minden összejött és annyira idegen ez a helyzet, teljesen ki vagyok borulva. Semmihez nincs kedvem, morgok, sírni tudnék, fáj a fejem, semmire nem tudok koncentrálni. Néhány napja hallottam, hogy az utcánkban egy ember öngyilkos lett. Azóta nem sírok, úgy érzem ennyire azért nem szörnyű a helyzetem mint neki.

Nem tudom mihez kezdjek, idegen ez a helyzet. Mindig pozitívan álltam a dolgokhoz, de most képtelen vagyok. Mitől tudnék megnyugodni?



2023. szept. 6. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egesznek ugy indultal neki, hogy milyen szornyu a munkahelyed majd milyen tuneteid vannak otthon, parkapcsolataiddal, erzelmeiddel.


Nem lehet, hogy a meloval van a gond? Valtani kene?

2023. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Jézus szavaival válaszolnék :


Máté 11:28

Jõjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

2023. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2


Gyucsany szavaival szolnek:


Elxurtuk 42:03


"Elk*rtuk, igen elk*rtuk"

2023. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tényleg nem reménytelen a helyzet ,szóval nyugi,sokan vagyunk még hasonló problémákkal és még élünk ,bírjuk míg csak lehet xd félretéve a "fél viccet" javasolhatnék ezt meg azt ,de igazából magadnak kell azt hiszem rájönnöd arra ,hogy mi az ami ennyire lehúz ,lehangol a mindennapjaidban és az ellen tenni ahogy csak tudsz ,és amit csak megtehetsz. teljes mértékben rajtad áll az ,hogy hogyan állsz bizonyos helyzetekhez . belegondolva rohadtúl könnyű ezt leírni,mondani itt neked, mert azért az én jelenem,személyem se valami stabil de igazából bírkózom,küzdök magammal és hasonlóan próbálom motiválni magam azzal ami tanácsot nekd is adtam a fentiekben. A lenyég hogy fel a fejjel ..ha valami nem jó ,változtass ..és ha kikívánkozik belőled az hogy odabssz a főnöködnek ..tedd meg . Jól fog esni :D
2023. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!