Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez idegösszeroppanás lehet?

Ez idegösszeroppanás lehet?

Figyelt kérdés
Este elhagyott a menyasszonyom, amire úgy reagáltam hogy majdnem minden elsötétedett (beszűkült a látásom, mintha egy szűk sötét folyosót néztem volna), úgy vert a szívem mintha ki akarna ugrani, többször hánytam, nem kaptam levegőt, vert a víz és rázott a hideg stb. Erre ezt mondta egy barátom hogy sima pánikroham volt. Viszont ami ezután történt az a durva, lefeküdtem aludni hátha megnyugszok, de tudom hogy egy percet se aludtam. Egyik másodpercben még az egyik oldalamon feküdtem magzatpózban, a következőben pedig már a hátamon, sajgó combokkal, valami nedvesben tapogatózva. Na mondom szép, bepisiltem. Ahogy lenéztem, láttam hogy tiszta vér a lepedő és egy csomó párhuzamos, mély vágás van a combomon. Fogalmam sincs hogy mikor csináltam és mivel, olyan volt mint egy vágás a filmekben, teljesen kiesett az az időszak. Idegösszeroppanás lehet? Meg fog ismétlődni?

2023. ápr. 27. 07:16
A kérdező szavazást indított:
Tuti nem fog megismétlődni
Lehet hogy megismétlődik
Biztos hogy meg fog ismétlődni
19 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Először is menj be a mentálhigénis gondozóba, mert tudnak segíteni. Ezt te nagyon nehezen dolgozod fel, és valóban borzasztó, ami történt, ezért kapsz majd egy elbeszélgetést, amitől megnyugszol és nyugibogyót. Segítségre van szükséged, ne halogasd, mert az alváshiány majd még rosszabb lesz.


Írj majd választ, mit intéztél :)

2023. ápr. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
39%
Szia! Ez nem idegösszeroppanás tünete, hanem inkább önbántalmazás. Teljesen bezavarodtál,- sürgőssen keressél fel egy pszichológust aki segiteni tud.
2023. ápr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék menni sehova mert félek hogy bezárnak valami diliházba, a rokonok és munkatársak se tudhatják meg.

Nincs valami trükk arra hogy végig tudatomnál maradjak és ne rakjam megint robotpilótára magam?

2023. ápr. 27. 07:43
 4/51 anonim ***** válasza:
56%
Így egyszer nem fogsz felébredni, erre nincs trükk, pszihiáter kell ráadásul, nem pszichológus, mert gyógyszer is kell, elbeszélgetni nem lesz elég. Segítenek feldolgozni majd, lehet bent se kell maradnod. Menjél, intézd!
2023. ápr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Az hogy nem fogok egyszer így felébredni, nem hogy elrettentő hanem inkább vonzó.
2023. ápr. 27. 07:54
 6/51 anonim ***** válasza:
22%
Oke, fogakmazzunk maskepp. Egy kapcsolat sem szunik meg huszarvagassal. Vissza akarod kapni ? Kuzdjel b+! Ne legy gyava! Es ahhoz allj most szepen helyre es ahhoz doki kell. A tobbi a te dolgod.
2023. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
De, ez véget ért, már esélytelen hogy visszakapjam. De nem is ez volt a kérdés.
2023. ápr. 27. 08:07
 8/51 anonim ***** válasza:
41%
Aki magán nem akar segíteni, azt lehetetlen megmenteni.
2023. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Nem értitek, olyan pozícióban dolgozok hogy nem derülhet ez ki. Barátok, rokonok pletykásak, kitudódna ha pszichiátriára kerülnék.


Vagy kinyírom magam vagy megoldom diszkréten hogy ne legyen több képszakadás. Maga a vágások nem zavarnak, majd beforrnak, akármilyen mélyek tetkóval el is tudnám takartatni. Csak attól félek hogy társaságban vagy mikor fontos dolgom lenne fog megismétlődni.

2023. ápr. 27. 09:09
 10/51 A kérdező kommentje:
Az illető se tudhatja meg, szomorú lenne miattam és bűntudata lenne. Igazából ettől félek, nem a munkahelytől. Ha megtudná hogy ilyen nehezen viselem, kb mintha zsarolnám hogy kinyírom magam ha nem fogad vissza. Így már talán érthetőbb. Én is csak most kezdem felfogni hogy mit is érzek pontosan.
2023. ápr. 27. 09:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!