Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Gfedgsdfvb kérdése:

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Hirtelen, már mondhatni megszokott stressz-szintnél pár héttel ezelőtt a szívem a semmiből 250+ pulzust ment. Sűrgősségin elmulasztották a bajt egy manőverrel. A diagnózis szupraventikuláris tachycardia. Felkerestem egy magán kardiológust, akinek elmondtam, hogy még sohasem tapasztaltam ilyet. Rám se nézett még, de rögtön elmondta, hogy ez egy megmagyarázhatatlan dolog, 2 opcióm van: gyógyszert szedni, vagy katéter. Én, abból kifolyólag, hogy sosem volt ilyenem, és egy nagyon-nagyon stresszes időszak után történt ez velem, jelenleg egyiket sem választottam. Helyette eljárok futni, magnéziumot és vitaminokat szedek, teljes életmódváltást eszközöltem. Egyelőre rendben vagyok, ráadásul megszűntek azok a félreütések a szívemben, amik nagyjából heti szinten egyszer, vagy ritkábban, rendszertelenül voltak. A kérdésemet az indokolja, hogy az orvos pszichésen terhet tett rám, ugyanis elmondta, hogy 100%, hogy visszafog ez térni, bármit is tennék, így nincs más megoldásom, csak amiket fentebb soroltam. 21 vagyok, és fiú. Tanácstalan vagyok nagyon, és nem érzem magam jól lelkileg. Bárki van akinek hasonló problémái vannak? Vagy ha nem is, akármilyen tanács?

2023. szept. 6. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, ez nem ritmus zavar, a magas pulzusszam, hanem frekvencia. Ezt a gondot - magas pulzus es gondolom a vernyomas is egekben volt, beta blokkolokkal szoktak kijavitani. Amit erzel hogy kihagy egy verest majd egy nagy jon azt "palpitatio" nak hivjak. Ha szedel gyogyszert elmulik. Ez mind stressztol van. Konnyu kideriteni, 2 hetig szedsz xanaxot, de a beta blokkolot meg nem, ha nem erzed akkor stressz eredetu. Ha meg mindig erzed, akkor nagy esellyel kardiologiai problema, es ki kene vizsgaltatni kardiologusokkal nem 1-el hanem vagy 4-el kulon kulon es nem megmutatni nekik az elozo (tak)/(dok)ony tol kapott diagnozist, hanem o maga fuggetlenul talalja meg a problemat ne lustizzon hogy "ah igen ez az lesz hat nem tudunk segiteni sajnos van egyeb problema? Nincs oke viszlat". Sajnos igy kell kezelni a dolgokat M.o-n ha TB-sen akarod intezni a dolgokat, meg mondjuk maganban is igy ajanlatos.
2023. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyit tett az orvos, hogy szívultrahang és EKG, hibátlan eredmények. A vérnyomásom furcsálltam is, de rendben volt. A pulzusom szállt el. Bármi tapasztalat még vagy ötlet? Vagy esetleg másnak gondolata?
2023. szept. 6. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha hibatlan akkor nincs szivproblemad. EKG ezeket jelezte volna, szivelegtelenseg meg ilyesmiket az ultrahang kiszuri. Ez stressz, hiaba csak a pulzus szallt el.


"Hirtelen, már mondhatni megszokott stressz-szintnél pár héttel ezelőtt a szívem a semmiből 250+ pulzust ment" - meg te is bevallottad hogy stressz miatt


Ha megint elojon kerdezz ra a haziorvosra hogy mi lehet (azt fogja mondani hogy stressz), kerj egy xanax receptet, garantaltan fel fog irni egyet. Ha megint elojon, akkor dobj be ket xanaxot probakepp, mondanam egyet de mivel ilyen magasra felment, ezert kettot jobb lenne.


En is panikos-stresszes voltam, de mar gyogyszerezve vagyok, nincs panikom, stresszem. Egy panikrohamomnal 1 oran at ilyen 150 - 160-as pulzusom volt, izzadtam meg minden, fajt a mellkasom (az meg a refluxtol) total ideg voltam, nem volt xanax nalam, ki kellett birni. Aztan 1 ora mulva elmult, es iszonyu faradt voltam utana. A semmibol jott. Es a fejem is fajt egesz nap. Delelott tortent az egesz. Szetcseszte az egesz napomat. Haziorvost hivva mondta hogy ez panik es stressz es felirt xanaxot.


Rettento gyakori ez, hidd el, akarmit mondott a kardiologus hogy ilyet meg nem latott - max ilyen erteket. De pulzus emelekedest fix latott panikkal/stresszel.


Ha jot akarsz haziorvossal biztonsag kedveert xanax.


Ha meg nem akkor fussal, eddz, szedj magneziumot, omega3-mat meg mittom en mit amit eddig (es latod megis elojott) - akkor vard a kovetkezo panik/stressz rohamot es ha tenyleg 250+ volt a pulzus akkor mar imadkozz is, hogy a mento idoben erjen ki es birja a szived/szerveid a kovetkezo alkalmat.

2023. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig aligha szedtem bármilyen táplálékkiegészítőt. Mióta ez volt, odafigyelek mindenre, hátha esetleg valami elektrolit probléma. Én mondom, hogy stressz lehetett, az orvos azt mondta, hogy nem egybefüggő a két dolog. Bármi egyéb ötlet?
2023. szept. 6. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!