Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax 0.25mg-ról tudtok...

Xanax 0.25mg-ról tudtok mondani mellékhatásokat?

Figyelt kérdés
Szorongásos pánikos-asztmám van(utóbbi 12 évvel ezelőtt igazolódott).. 2 hete tört rám , tény hogy elég stresszes. és túlhajtott életet élek hogy sikeres legyek abba amit csinálok. Kivizsgáltak tetőtől talpig (kardiológia, neurológia a migrén miatt , belgyógyászat, labor..) semmi..csak asztmás-pánikos-szorongásos cucc (valószínű egyik a másikat hergeli ).. egyedül a magas pulzus de nem tudják miért.. Így hát kaptam xanaxot 0.25mg-ot hogy szedjem 2 hétig utána menjek vissza.. Még nem mertem beszedni.. de egy meg elég katasztrófa volt az elmúlt 2 hét.. Van róla véleményetek/szedett valaki olyan dózisba?

2023. szept. 8. 15:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ertem a gondolatmenetet, de sok bokkeno van, de nem a te reszedrol.


A kerdezo hitelessege mekkora peldaul. Neki meg nekunk mit jelent az, hogy "igazolódott", "Kivizsgáltak tetőtől talpig (kardiológia, neurológia a migrén miatt , belgyógyászat, labor..)" Ha aszthma akkor hol a pulmonologia elsosorban annak kene lennie egyebkent.


Aztan "semmi..csak asztmás-pánikos-szorongásos cucc (valószínű egyik a másikat hergeli ).." - oszinten en nem hiszem hogy van ilyen aszthmas panikos szorongasos egyuttes betegseg, max az egyik eloidezi a masikat ahogy o irta. Nem akarom most kikeresni a BNO kodjat meg pontos nomenklaturajat a betegsegeknek, de aszthma olyan van, (meghat./nem meghat) generalizalt szorongas van. Az amit a kerdezo mond olyan nincs egyben.


A tachichardia ahogy te is irod, betudhato mentalis problemanak. Az alap dolgokban azert higyjunk a kerdezonek hogy tudja pl mi a kulonbseg a pulzus meg a vernyomas sys/dia kozott.


Gond az is tehat hogy a kerdezo mit ert "semmi..csak asztmás-pánikos-szorongásos cucc" alatt.


Szerintem ez a farmakoterapias kontroll megkozelites teljesen helytallo, mert 0.25mg-tol nem fog sokat erezni ez "szuzies agy". Fog erezni egy kis ellazulast, de nem euforiat meg brutalis relaxaciot, anxiolizmust.


Reszedrol a gond megint a vegen van, forditva gondolkodsz de jol. Ki kell deriteni mitol van a gondja, egyet ertunk. Te azt mondod ne legyen farmakologia hanem terapia, en azt mondom elobb farmakologia utana ha kell terapia (mert mar az is koltseges mert TB-n nincs hely szinte). Ezert mivel neurozis szintu szorongasos-agitacios tuneteket mutat a paciens, ezert ha farmakoterapiaval - jelen esetben a standard alprazolam 0.25mg-al 2 hetes felkutatas, igy ha a pulzusa, szorongasa remisszioba kerul akkor tudjuk hogy a te elmeleted kovetkezmenye a helyes. Ha nem mukodik, akkor ott keringesi vagy kardiologiai, egyeb problemak lehetnek. Ez nem egy megoldas, ez egy problema megkeresese egy modszerrel, ami standard szinten van ma mar. Es meg tudjak allapitani mi kell a paciensnek. A te utad is jarhato nem azt mondom, de nagy esellyel koltseges, idoigenyes, es ha a vegen a farmakoterapias kiegeszitest ajanlja a terapeuta akkor mar kifizetett valoszinuleg kb. 50 - 100 ezer Ft-ot.


Ahelyett, hogy 2 hetig 0.25mg xanax es mar tudjuk hogy a pulzus miert ilyen magas. Meg vannak egyeb somatizalt tunetei valami altal.

2023. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Igen 12 éve vagyok asztmás, azóta beállították a gyógyszereket és ma már csak eseti rohamokban kell használnom a pumpát. Egy hét alatt 2db EKG-t is csináltak, és mind2 normális lett, kardiológia szív UH is negatív , a szívem is ütemesen ver, a labor negatív minden, belgyógyászatilag se találtak semmit szervi dolgot. Kivéve a magas pulzust. Az egész szerintem augusztus elején kezdődött , amikor egy nagyon ijesztő aurás migrént éltem át, ott sokkot kaptam-főleg hogy nem tudtam hogy mi ez- azt hittem ott maradok.. Utána rettegtem nagyon hogy mikor jön elő újra...Ugyan mértek magasabb vérnyomást de után 10 perces ismétlésre helyre állt mindig így ezt nem tekintették magas vérnyomásnak...azt mondták sok stressz.. kaptam 5mg Concort magas pulzus miatt de szerintem felesleges nem ér semmit ettől függetlenül jön rám a "roham" (a házi doki írta fel a kardiológus meg azt mondja h ne szedjem...) Ja és még napszúrást is kaptam múltkor a melegbe.. Bocsánat azt elírtam, neurológusnál nem voltam még, oda csak időpontot kaptam, de eddig minden full negatív biológiailag...
2023. szept. 8. 20:26
 13/23 A kérdező kommentje:
Ja és azóta is néha előjön ilyen nagyon fura "aura" érzés, nyomasztó és pánik keltő.. nem az a tipikus aurás migrén de ilyen megmagyarázhatatlan érzés ami nagyon hasonlít az "aurához"..Az asztma ezen sokan ront sajnos most..
2023. szept. 8. 20:28
 14/23 A kérdező kommentje:
Ja és nem TB-sen intézem, ami ugyan van, de hogy minek.. (kardiológiára 2,5 hónap múlva kaptam volna időpontot.. 😂😂😂
2023. szept. 8. 20:34
 15/23 anonim ***** válasza:
Te sem feltétlenül rossz oldalról közelíted meg a dolgot, velem is volt hasonló, azért írtam ide. Én a nehezebb részét választottam, belekerült valóban (akkor még) 30-35 ezer forintba de kiderült, hogy pszichoszomatikus tünetek okozzák, utána nekem is felírtak antidepresszánst ami a legtöbbel ellentétben nem benzodiazepin hanem fluvoxamin tartalmú volt, abból jelenleg most is szedek 100 mg-ot. Na, ha rögtön állami pszichiáterhez megyek TB-re, akkor kb 15-20 perc beszélgetés és szétrivotriloznak.
2023. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket en is mind ateltem 12. Mindenhova jarkaltam, nekem refluxom lett aszthma helyett es TR unip. s.r. depresszio.


Nalam a haziorvos 0.5mg Xanaxal kezdte 15 evesen. Mert ugy gorcsolt a hasam mint a lonak a toke es mellette minden reggel fostam vagy 4x, aztan siettem a suliba fosni megint egyet, nem viccelek. De mindennap. Szorongtam, vert a szivem, volt hogy kihagyott egyet aztan egy nagyot, ezt "palpitatio"-nak hivjak.


2 hetig voltam kb. 0.5mg Xanaxon, minden gondom elmult. Nem kellett fosnom, nem volt hasizom - gyomorgorcs, ha eleg ideig szedem - 2 het kb. a refluxom drasztikusan javulni szokott PPI mellett es dieta mellett mintha nem lenne xanax.


Beveheted nyugodtan. Semmi bajod nem lesz. Masoknak nem tetszik, valakinek tetszik, valaki szerint ez az objektiv megkozelites. A haziorvos is nyilvan tudja a gondjaidat, es felirta - ha o irta.

2023. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

15


Hat igen, ezert mondtam hogy akkor is 30 - 35 ezret fizettel + az ido mire kaptal valami eredmenyt valamire, de ez ma mar tobbe kerul. Egy 0.25 mg xanax normativ tamogatassal mennyi? 500ft? 2 hetre eredmennyel? Szerintem sokkal kifizetodobb minden szempontbol.


Az a resze hogy a benzodiazepine egy antidepresszans es azt osztogatjak ez igy altalnositva nem igaz.


A benzodiazepinek nem antidepresszansok hanem anxiolitikumok, illetve egy resze antiepileptikum is (lorazepam, clonazepam, clobazam). Egyedul az alprazolamot hivjak antidepresszansnak mert a striatumban noveli a dopamine szintet is, de ez az "antidepresszans elnevezes nyugatabbra van, itthon nem szokas igy hivni es nem is igy kezelik, de meg nyugaton sem.


Lehetnek olyan haziorvosok akik szetnyomjak az embereket vele, de a szakorvosok (pszichiaterek, neurologusok, pszichoterapeutak) leggyakrabban venlafaxine-t, duloxetinet, mirtazapinet, escitalopramot, citalopramot, paroxetine-t, fluoxetine-t szoktak felirni nem benzodiazepineket.


A TB-s pszichiaternel konyorogni kell a benzodiazepinekert, pont forditva megint... Ezek P4-es fokozottan ellenorzott szerek, a rivtorilt - clonazepamot meg kikonyorgni eselytelen ha csak az anamnesisedben nincs benne korabbrol a vele valo kezeles vagy epilepszia - gyogyszertarban ezert kerik el a szemelyidet is mert egyebkent az is P4-es Pszichotrop substantia de valamiert (ezt en sem tudom) de fokozotabban ellenorzott mint a Xanax.

2023. szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Na igen,, ez az hogy 25 éves vagyok még csak nem szeretnék egy roncs lenni.. de ez nagyon ijesztő az egész, van hogy halálfélelmem van. Soha nem volt ilyen problémám még.. Már a félelemtől is félek.. vagy hogy agydaganatom van.. Amikor megállapították az asztmát csináltak gyomortükrözést is hátha reflux miatt köhögök de nem.. (tudom azóta eltelt 12 év ). Köszönöm a segtítséget amúgy! Eléggé el vagyok keseredve..
2023. szept. 8. 20:53
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Na es hogy dontottel?
2023. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Holnap reggel beszedem.. estére nem merem.. áh.. már ettől is félek.. ez a "félelemtől való félelem ".. muszáj ha rosszabb akk persze abba hagyom, de ez így nem állapot.. aztán hosszabb távon ki kell majd találni valamit..
2023. szept. 8. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!