Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen rám tört az önbizalom...

Hirtelen rám tört az önbizalomhiány. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Suliban mindig én voltam a legszebb és legmenőbb lány,később barátom is lett,bulizni jártam,múlt az idő,munkám lett,bulizni még mindig szeretek eljárni,vannak barátaim,mindenki szeret,kedvesnek gondolom magam,szép ruhákban járok,ápolom magam,teszek a kinézetemért,átlagos 25 éves kék szemű szőke lány vagyok,magas és vékony. Új barátom lett több mint fél éve. Mostanában annyira önbizalom hiányos vagyok és nem tudom kezelni és javítani rajta. Előtte ilyen még sosem volt. Minden fotón jól néztem ki magamnak,mostmár utálok fotózkodni is.Folyton azthiszem nem vagyok elég jó,a barátom múltján agyalok miközben én sem voltam egy szent. Nem látom magam szépnek,nem tudok felhőtlenül örülni és csak boldog lenni a kapcsolatomban,mindig csak a problemát keresem és úgyerzem mindent elrontok és ez csak is abból ered,hogy nem vagyok kibékülve önmagammal. Hogyan lendüljek túl ezen?

2023. szept. 11. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Mi történt, amikor elkezdted ezt érezni? Köze van az új barátodhoz? Ő érezteti veled?
2023. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem érezteti velem,ellenkezőleg.

Nagy a baráti társasága és nekem ez új volt,mindig voltak barátaim,de nem ennyi emberrel kellett ismerkednem és barátkoznom azonnal és egyszerre. De nem tudom mi váltotta ezt ki hirtelen belőlem,egyszerűen csak túl akarok lendülni ezen és azt akarom,hogy olyan legyek mint régen. Laza.

Nem a folyton féltékenykedő barátnő akarok lenni mert tudom,hogy mindent elront. A laza kedves jófej barátnő akarok lenni.

2023. szept. 11. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak atmeneti dolog. Ha kronikus akkor esetleg pszichologus?
2023. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos már egy ideje tart és nagyon bosszant. Semmi sem segít rajta. Kocsit vettem és új városba költözöm,de sajnos az sem motivál.Hiába kapok folyton dicséreteket a külsőmre és belsőmre is egyaránt,csak itthon fekszem és sorozatozok magamban,úgy érzem felemészt.
2023. szept. 11. 14:17
 5/7 A kérdező kommentje:
De mivel most sok kiadásom volt/lesz ,nem tudom mennyi pénzem lenne pszihológushoz járni.
2023. szept. 11. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

"A penz nem boldogit" ... tudom, ismerem a pszichologusok arait, TB-sek foglaltak. Nem tudok en se jarni.


Egy normalis terapia minimum 2 hetente feladatokkal meg ilyenek. De ma mar 14 - 16 ezernel kezdodik egy alacsony minosegu terapeuta. Egy hatekony mar meguti a 20-at is ha nem tobbet.


Ez a minimum. De legjobb lenne hetente azt az 1 hetbol 45 percet - 50 percet magadra meg a lelki egeszsegedre szanni es atbeszelni hol tartassz, mit csinalj jobban. Ezeket naprakeszen kell ellenorizni.

2023. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,biztos nagyon jót tenne és segítene,amire most úgy érzem nagy szükségem van.
2023. szept. 11. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!