Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért okoz problémát hogy nem...

Miért okoz problémát hogy nem én fogok először szülni a páromnak, és nem én teszem őt apává? Mi lehet az oka? Önbizalomhiány?

Figyelt kérdés

2023. aug. 21. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább birtoklási vágy.

Nem kapod meg a kizárólagosság és elsődlegesség élményét ezzel kapcsolatban.

2023. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj neki szulnod.
2023. aug. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Kérdésed igy, a helyzet és szereplök ismerete nélkül, kb. olyan jellegü mint: Miért okoz problémát, hogy az árufeltöltö cipöfüzöje log?
2023. aug. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A páromnak van gyereke, nekem még nincs,furcsa érzés volt látnom hogy ott a kisbabája a kezében és milyen boldog volt és hogy azt a gyereket nem én szültem, persze ezt az agyam tudja, és elfogadtam gyerekkel együtt.

Birtoklási vágy ellen mit lehet tenni?

2023. aug. 21. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez attól függ. Ha veled van kapcsolatban, és mást reszelget, mást ejt teherbe, akkor ott komolyabb gondok vannak az önbizalmadnál...
2023. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
5-ös te nagyon ostoba vagy.
2023. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6, Te meg nem érted a szarkazmust. :)
2023. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Inkább próbálj meg keresni egy férfit, akinek még nincs gyereke. Ezen a helyzeten nem segít, ha szülsz te is egy gyereket. Úgy csak lenne két gyerek, akire az apjuk nem tud elegendő figyelmet fordítani, mindig konfliktus lesz belőle.
2023. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Eleve problémás, hogy te valamiféle eszköznek tekinted szerencsétlen gyereket, akivel “apává teszed” a párod. Ez gond. A gyerekre nem kéne ilyeneket rásózni, mert pszichés teher. További gond, hogy te tevőlegesen akarod a párodat változtatni valamivé. Nemár! Tinédzserkorban kinőjük az ilyen késztetéseket, felnőtt párkapcsolatba nem illik bele, elvileg ott egyenrangú, egymást kölcsönösen tisztelő felekről lenne szó. Akik nem gyakorolnak hatalmat, felügyeletet a másik felett, nem törekszenek megváltoztatni őt.

Biztos, hogy van valamilyen kisebbségi komplexusod, önértékelési problémád, hogy ilyenekbe vetíted önmagad értékét. Ezen önismereti munkával tudsz segíteni (pl.pszichoterápia) és fontos lenne minél hamarabb, mert ez nyilvánvaló, hogy csak a jéghegy csúcsa. Biztos, hogy vannak ennél sokkal komolyabb dolgok is, amiken a terápia változtatni fog, pedig azt hitted, hogy le kell élni így az életed.

2023. aug. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó
2023. aug. 22. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!