Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet úgy borderline személyis...

Lehet úgy borderline személyiségzavarom, ha jól működő, egészséges párkapcsolatom van?

Figyelt kérdés

Régen nagyon rossz párkapcsolataim voltak, és mindig azt hittem, hogy velem van a baj, aztán megismertem a jelenlegi páromat, akivel több mint egy éve együtt vagyunk, és vele teljesen jó a kapcsolatom. Persze néha vannak nézeteltéréseink vagy vitáink, de mindig mindent meg tudunk beszélni, bízunk egymásban, és egymással tervezzük a jövőnket.

Viszont sajnos nagyjából másfél-2 éve történt valami, amitől mentális problémáim kezdtek lenni, elég változatos tünetekkel. Először voltam depressziós, aztán lett pánikzavarom, konverziós zavarom, amikor kicsit jobban lettem, akkor simán kevert szorongásos és depressziós zavar. Igazából elég változó, hogy vagyok. Szedek gyógyszert, egyszer volt egy nagyon jó hónapom,amikor kifejezetten úgy éreztem, hogy boldog vagyok. De leginkább ingadozó, hogy vagyok, gyakoriak a hangulatingadozásaim. Mikor először bekerültem a pszichiátriára, teszteket töltöttem ki, amik nem mutattak semmit, de pár hónapja azt mondta a pszichológusom (klinikai szakpszichológus), hogy van egy gyanúja, hogy szerinte mégis van valami bajom, borderline személyiségzavarra gondol. Volt egy önsértésem nem olyan régen, és ezután azt mondta, hogy ő gyanakszik erre továbbra is, és érdemes lenne újból kitölteni a tesztet. Viszont lehetek így borderline személyiségzavaros, ha van egy egészséges kapcsolatom? 22/L



2023. máj. 22. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Lehet bebeszéled magadnak az egészet és nincs is semmi bajod.

Nem vagy az a fajta, aki túrja a netet diagnózisokkal kapcsolatban és mindent magára vesz?


Pl: fáj a fejed, akkor agydaganat

Hangulatingadozás, akkor biztos kevert depresszió stb.

2023. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvos tudja ezt diagnosztizálni, amúgy meg lehet, ha a másik fél el tud viselni. Sokan nem tudják, de vannak akik igen, nekem például volt bordi barátom (barátság, nem párkapcsolat) és sokkal jobban éreztem magam vele mint egy éppel. Csak hát idővel azt csinálta mint mindenki más, köddé vált.
2023. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem igazán, nem vagyok ilyen. Csak a pszichológusommal beszélek erről.
2023. máj. 22. 17:27
 4/4 hosszúhajú ***** válasza:
mivel a bordik kapcsolatrendszere nem működik egészségesen ( minden kapcsolat ideértendő ) hol már rövid távon, hol csak hosszútávon gondok lehetnek. ha ilyen nehezen diagnosztizálnak, akkor viszont nem lehetsz súlyos eset.
2023. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!