Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mentális betegségre utal?...

Ez mentális betegségre utal? Őrült vagyok?

Figyelt kérdés

Bocs ha hosszú lesz de remélem valaki elolvassa.


Az a helyzet hogy nagyon fura módon látom az életet olyan mintha egy film lenne az egész mintha nem is lenne valóságos semmi ami megtörténik mintha csak megfigyelője lennék az életemnek és a testemnek mintha egy filmet/sorozatot néznék hogy vagyok én a szereplő akivel történnek a dolgok és ő úgy cselekszik ahogy meg van "írva" és nem pedig úgy ahogy én akarom és olyan érzésem van mintha nem tudnám ki vagyok vagyis tudom hogy hogy hívnak meg hogy milyen a külsőm hogy nézek ki stb. De azt nem tudom hogy legbelül milyen vagyok mintha nem lenne személyiségem. Ha megkérdeznék tőlem milyen ember vagyok nem tudnék válaszolni rá sőt még csak saccolni sem.Én nem tudok önmagam lenni mert nem tudom mi az az önmagam. Ez elég fura de bármi történik bármilyen helyzetben vagyok nem tudom hogy kell vagy hogy én hogy reagáljak általában úgy szoktam ahogy a többség tenné. vagy ahogy az az ember tenné akinek én beállítom magam adott pillanatban. És ez nagyon fura meg nagyon rossz mert van hogy egy erős magabiztos bátor embernek képzelem magam és akkor úgy beszélek mindenkivel meg úgy viselkedek és megmondom mindenkinek a frankót meg kiállok magamért. Aztán meg egy gyáva semmirekellő gyenge embernek hiszem magam és akkor félek mindenkitől nem merek kimenni az utcára se nehogy találkozzak valakivel. És ez kb. már olyan 3-4 éve így van de ha jobban belegondolok regebben is igy volt csak nem ennyire eroteljesen. Az a legrosszabb az egészben hogy állandóan ilyen hüly3 gondolatok járnak a fejemben hogy mi értelme élni, miért vagyok itt, miért kell ez az meg amaz, meg hogy mit is akarok valójában Én az élettől? És sajnos minél többet agyalok ilyeneken annál jobban azt érzem nincs semminek értelme és nincs veszteni valóm egyszerűen mindegy mi történik én csak vagyok és kész. Ahhoz tudom hasonlítani ezt mint amikor álmodik az ember és ugye olyankor bele éli magát mintha igaz lenne viszont mikor felkel egyből rájön hogy csak álom volt. csakhogy nekem ez az érzés a valóságban van jelen és én nem "ébredek fel"


Sokan mondták hogy őrült vagyok meg hogy pszihopata de nemtudom mert nekem vannak érzelmeim csak azt nem érzem magaménak. meg elvileg ha minden igaz aki bolond az nem tudja és nem feltételezi magárol hogy az lenne.


20F



2023. szept. 15. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pszicholóshoz kérj időpontot. Ha úgy látja, úgyis továbbküld pszichiáterhez.

Szüleiddel jó viszonyt ápolsz? Velük beszéltél erről? Ők esetleg nem vettek észre valamit a videlkedéseden?

2023. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ohh én már túl vagyok ezen. Megjártam a pszihiátriát, zárt osztályt többször is. Jártam pszihológushoz, gyógyszereket szedtem hónapokig aminek hála több öngyilkos kiserletem lett. ugyhogy aztán felhagytam az egésszel mert nem tudtak segíteni meg amugyse lattam sok ertelmet neki szoval ja.



anyamekkal nagyjából minden okés joban vagyunk és ők nem nagyon látták ezt rajtam viszont mások már annál inkább..

2023. szept. 15. 23:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha voltal már pszichiátrián, akkor kell hogy legyen diagnózisod is.
2023. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Szia. Van segítség, de általában nem kell azoknak, akiknek írok. Ha téged érdekel, írj válaszolok.
2023. szept. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

utolsó


írok privátot

2023. szept. 21. 15:04
 6/9 Pintér Művek válasza:

Kedves Pintér Zoltán.

Igen, arra utal:)

2023. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem abba kéne hagynod a szerinted, és átlag szerint normális embernek vélt minta követését, és önmagadnak lenned.
2023. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pacilacinak inkabb ne irj, o egy szektas kereszteny hitterito! Anyamat is egy ilyen tette fanatikus keresztennye, amikor a huszas eveiben lelkileg osszeomlott... sajnos nem talalt jo pszichologust. Azota is egy narcisztikus, onkritika nelkiluli elnyomo keresztenykent funkcional.
2023. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia 8-as. Ami rólam írsz, nem igaz. Több okból sem. 1) Te 8-as nem ismersz engem, soha sehol nem találkoztunk. 2) Nem ismered sem az igaz keresztyénség, sem a szektásság lényegét. 3) Feleségem 55 év óta keresztyén, aki ismeri szereti, örülnek, ha együtt lehetnek vele. Megkérdeztem tőle, szektásnak ismersz? Válasza, nem. 4) Soha senkit nem magamhoz akarok kötni. Tanácsom: keressen olyan helyet, ahol ISTEN beszédét tisztán, igazán hirdetik. Ott hallgassa ISTEN szavát. 5) Sajnos vannak szektás fanatikusok, amit tesznek, nekem sem tetszik.
nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!