Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Általános iskolában is sokat...

Általános iskolában is sokat szekáltak mégsem lett belőle maradantó gond mint szakközépben, mi történt?

Figyelt kérdés
Általános iskolában is volt sokszor olyan, hogy gúnyoltak, egyedül maradtam néha, amik szintén megtörténtek a szakközépben de ott valamiért jobban megmaradt szörnyű emlékként és nehezebb feldolgozni mint ami általánosban történt. Nem értem miért. Amúgy felső tagoztaban is piszkáltak így nem történt akkora év váltás a kettő között, de mégis az új iskolában annyira megszégyenültem úgymond, hogy lógásokba menekültem és történt ott egy eset ami mai napig tartó fóbiát okozott bennem, pedig csak egy téveszme. Lehet az új környezet is hozzájárult a dologhoz? 8 évet megszoktam valahogy egy iskolában, ott is cserélődtek a diákok de sosem zavart, az új iskolában pedig mintha minden a feje tetejére fordult bennem. Mondjuk itt teljesen egyedül éreztem magam, míg általánosban azért volt kihez fordulnom. Azóta sehol nem tudtam sokáig megmaradni 1 iskolában kivéve (szakiskola) ahol végre megtaláltam a helyem és majdnem 5 évet voltam és szerettem oda járni. Ebben az iskolában senki az ég világon nem piszkált max 1x de nem mondható piszkálásnak inkább saját hibám okozata de azon is túllendültem. Mi az ami miatt már féltem oda bemenni? Általános iskolában, hogy bírtam ki 8 kerek évet, míg első iskola váltásnál pár hónapot sikerült? Hirtelen hormon ingadozás? Hirtelen új környezet, új emberek? Más könnyen vette a beilleszkedést, nekem miért alakult ilyen nehezen?

2023. szept. 16. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt senki nem vette könnyen. Ez mindenkinek nehéz.
2023. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!