Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék túllépni,...

Hogyan tudnék túllépni, feldolgozni ezeket a gyerekkori traumákat?

Figyelt kérdés

Apámnak az volt a mániája, hogy őt "hülyének nézik".

Ezt 80%-ban rajtam élte ki kb 10 éves koromig.

Ha átmentem a szobán és rámosolyogtam, fenyegetően rámförmedt, hogy miben spekulálok!? Átkutatott, kikérdezettt.. nem is vayok egy mosolygós ember sajnos..csak a barátaimmal.

Sok olyan sztori volt ami elképesztő. Kézmosáskor összevizeztem a ruhám ujját ami másnap is vizes maradt. Kb 4 éves lehettem, rámfogta, hogy belemártottam a bilibe...hiába sírtam, ordítozott, bocsánatot kellett kérnem. Mindig ez volt, általában meg is pofozott ilyenkor. Anyám sosem védett meg, csak nemán szenvedett mellette.

Csúnyán beszélt rólunk, fenyegetőzött nekem, hogy elhagy mint az egyik barátom apja a családját, mert micsoda szar alakok vagyunk (mai ésszel felragyogna az arcom és megkérdezném segíthetek esetleg csomagolni?).

Borzasztó volt gyerekkoromban. Nem mertem szólni ha pisilnem kellett mert abból is cirkusz lett.

Mostanára egy szerencsétlen magányos öregember akinek máj meg egyéb problémái vannak. Ivott, persze.

A legrosszabb az, hogy másokkal roppant kedves és vicces, nagyon kevesen ismerik úgy, ahogy a családjával viselkedett.

30 elmúltam de még mindig nem jöttem helyre ezekből a dolgokból, a pszchológus keveset segít. Bár kipróbálok egy másikat is.

Hogy teszi túl magát ezeken az ember?

Rengeteg dologban kísért. Összerezzenek, ha hozzámérnek, dührohamot kapok, ha vki megkérdez tőlem vmit pl.hogy hol van, nem láttam-e. Borzastóan stresszes vagyok, mindenféle krónikus betegségem van már.

Mi segít? Nem akarok gyógyszert szedni! Csoportterápia? Pszichodráma?

Valakinél bevált valami?



2023. szept. 17. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan pszichoterapeutát keress, akiről sok jó értékelés van például.

Azért kell ilyen segítség, mert ezek az emlékek az ember lelkében vannak, a terapeuta tud segíteni.

2023. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb az egészben hogy ezt viszed magaddal és vagy a traumáidat, vagy az ő hülyeségeit játszod el másokkal.
2023. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A traumáimat játszom el másokkal. De igyekszem odafigyelni, csak elég nehéz, mert még mindig jönnek fel az emlékek.
2023. szept. 17. 23:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha beépülnek apád fixa ideái, azt tudattalanul is lappanghat benned, a legváratlanabb helyzetben robbanhat kompenzációként. Például ha sokszor beléd rúgott apád, te is valahol le akarod majd vezetni, hiába ítéled el.
2023. szept. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jó vicc vagy. Én nem vagyok Anakin, nem vagyok vmire predesztinálva..

Egyik pszichológus is mondott egy hasonló marhaságot, hogy örökre alkoholista leszek, csak absztinens (kamaszként-fiatalként nagyon durván ittam, de 10+ éve semmit nem). Inkább önmagammal szemben vezettem le azt amit apám belém rúgott. Nagyon önpusztító voltam, mivel azt programozta belém, h semmire sem vagyok jó és utcaseprő leszek (az iskolám kiemelkedő tehetsége voltam).

Nem tudom mi fog robbanni belőlem de általában mások javára és a saját káromra döntök.

De igen, lehet, hogy egyszer nekimegyek egy nagy és erős embernek aki egy kicsi védtelent bántalmaz és leszúrom. Mert azt nem bírom nézni.

2023. szept. 18. 00:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, magadon is levezetheted. Én inkább az emberi kapcsolataid működésére gondoltam, azokat mérgezheti.
2023. szept. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy fiatalon én is egy kis vicces egoista barom voltam, aki elvárta és elérte, h körülötte forogjon s világ, de szerencsére a barátaimon keresztül ráláttam magamra és szépen lassan megváltoztam. Persze még mindig van mit. De nagyon sokat köszönhetek a barátaimnak akik tudták miből jövök és mellettem álltak.
2023. szept. 18. 00:52
 8/12 anonim ***** válasza:
És miért nem a barátaiddal beszéled meg ezeket, miért pszichológussal?
2023. szept. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mert gyerekeik vannak, mas országokban élünk és nincs idejük. Illetve nem szeretném, ha megint rólam szólna minden. Szerintem mindent megtettek amit tudtak annak idején és többször elmondtam, mennyire hálás vagyok nekik. Persze attól meg beszélgetünk, panaszkodunk, de nem akarom h az egész rólam szóljon. Illetve bizonyos dolgokban lehet h tenyleg kell terápia, mert egyszer eljutottam a pánikrohamig.
2023. szept. 18. 01:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak egyszer? Az semmi.
2023. szept. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!