Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elontril antidepresszáns hatása?

Elontril antidepresszáns hatása?

Figyelt kérdés
Próbáltam már 2 antidepresszánst SSRI és SNRI is. Olvastam, hogy az Elontril a dopaminra hat. Nekem szerintem dopaminból van hiányom, mert fáradékony vagyok, rossz a figyelmem, motiválatlan vagyok, rossz hangulat, édességek kívánása stb. Aki szedte milyen hatása volt nálatok? Főleg motiválatlanságra és fáradékonyságra javította ezeket a tüneteket?

2023. szept. 17. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Én pl. eszméletlenül rosszul voltam tőle hetekig, tényleg mintha méreg lett volna (reggel 150mg). Napközben étvágytalanság, agyköd, izomrángások, enyhe zavartság, eszmétlen mély depresszió és felerősödott szorongas. Ezek enyhültek azért 1 honap után, de végig rosszabbul voltam mint nélküle. Este pedig végig felületesen aludtam brutálisan élénk álmokkal. Nálam nem javította sem a hangulatot, sem a motivàciót. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól még mert dopaminra hat még nem garantált a dopaminnal asszociációba hozott hatások. En 6 hét után adtam fel. Egyébként többféle szerotoninra ható antidepresszáns szedtem és sosem volt ehhez hasonló negativ tapasztalatom.
2023. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Két hete szedem, nekem eddig bevált, enyhe stimuláló/pörgető hatású. Mondjuk elég kis dózisban (napi 2x150 mg) szedem. Mellette Rivotrilt és Tegretolt is szedek bipoláris tünetekre.
2023. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%
2 - 3 - 4 hetig jo, utana kesz. Nem eri meg hosszu tavon ( 2 - 3 ev), raadasul nem tamogatott, nemtom utoljara neztem az arat 2 eve akkor volt egy doboz 2000 - 3000 ft? talan 1 havi adat. Es sokszor dupla adag kell vagy emelni. Na a lofuttyi jott utana.
2023. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!