Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongasoldo gyogyszerek...

Szorongasoldo gyogyszerek mukodese es hatasa erdekel! A haziorvos felirhat ilyesmit?

Figyelt kérdés

Szoval az a helyzet, hogy mindigis szorongo, gatlasos, zarkozott es szegyenlos fiu voltam, de az utobbi idoben a szorongasomat es az onmagammal valo elegedetlensegemet erosebbnek erzem es ez zavar, akadalyoz.


Azoktol kerdezem, akik probaltak mar valamilyen szorongasoldo gyogyszert: hogyan hatnak ezek a gyogyszerek? Megnyugtatnak? Leallitja a folyamatos agyalast, es nem kattogtok olyan jellegu dolgokon, amiken amugy szoktatok, de feleslegesen?

Felirhat ilyen jellegu gyogyszert a haziorvos, vagy elkuld pszichiaterhez? Esetleg ha elmondom a panaszaimat es kifejezetten kerem, hogy adjon ra gyogyszert, akkor felirja?


Nem szeretnek pszichiaterhez menni, mert egyreszt draganak tartom a tobbszoros pszichoterapias kezelest, masreszt tokeletesen tisztaban vagyok vele, hogy miert vagyok elegedetlen magammal, miert okoz ez bennem feszultseget, viszont ugy erzem, hogy valamilyen gyogyszerre szuksegem lenne, ami kicsit kizokkent ebbol az allapotbol (termeszetesen tisztaban vagyok a kockazataival es nem arrol van szo, hogy mostantol marekszamra szeretnem tomni magamba a Xanax-ot)!


Elore is koszonom es bocsanat az ekezetek hianya miatt!


25/F


2011. júl. 11. 16:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szerintem el kellene menned neurológushoz. Oda beutalót kell kérni háziorvostól.

Én szedtem Frontint, aminek az volt a hatása, hogy egyből kiütött és aludtam mint a bunda. Jó volt.

Aztán Cipralexet szedtem, ami hangulatjavitó és szorongásokra használják. Most állok le vele. Nálam volt javulás, én szédülésre szedtem. És azt hiszem stabilizálja az ember állapotát. De a figyelmet nem tereli el.

2011. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Ilyet pszichiáter írhat fel. Nem csak magánorvos van, SZTK rendelésre is lehet menni.

A gyógyszer önmagában nem megoldás, függőséget okoz. Pszichoterápiával lehet sokat változtatni a problémádon.

2011. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Figyelj.. A gyógyszert mindenképpen verd ki a fejedből.. nem megoldás. a gyógyszer mindössze elrejti a problémát, igy nem tudsz velük mit kezdeni, sőt, a gyógyszert nem tudod életed végéig szedni, mert ez csak ideiglenes segítség számodra. Utána mégis mit tennél? erősebbet veszel? mindig mindig egyre erősebbet, aztán jól rászoksz, és drogosnak nyílvánithatunk. mivel a drog is egyfajta drog.

Én 16 éves vagyok, szorongós több éve.

Nem szedtem semmiféle gyógyszert. Mindössze csak pszichiátriára jártam 4-5 havonta 2 hétre bentfeküdtem hétvége kivéletével, plusz fél éve járok pszichológushoz. Bár szerintem nemmér semmit. A panaszaidat magad is tudod kezelni.. Nekem úgy sikerült túljutnom a szorongásomon(bár nem 100%-osan), hogy mondtam magamnak, jolvan kész elég, innentől kezdve másképp gondolkozom, betartom, egyenlőre ezen célnak élek, és majd jön a többi.. Nekem sokféle bajom volt. Azthittem lassan megbolondulok. Azthittem a szorongásom átment depresszióba, majd hogy már pánikbeteg, utána meg hogy skizofrén is vagyok.. egy pillanat alatt rámtudott omlani az élet, sokmindenkit majdnem elveszítettem a saját bajaim végett, mert tettem rá hogy mi van velem. Ne ragadj le a gyógyszer mellett!!!

A pszichologusok csak annyit tesznek, hogy végighallgatnak, elmondhatod nekik a gondjaid, és egy ugymond tükröt mutatnak feléd, hogy milyen vagy, tudd meg, ésváltoztass rajta ahogy tudsz..

Szoval a tanácsom, határozd el magad valamire és KEMÉNYEN álj ki mellette, egy pillanatra se add fel.. Nem igaz amit sokan mondanak hogy sok időbe telik a változtatás, csak erősen ragaszkodni kell ahhoz amit eldöntesz, és szeretnél elérni.

Hidd el, ez az igazi megoldás!:)

ha hiszed ha nem, egyik napról a másikra sokkal jobban éreztem magam, sokkal több életkedvem volt, nem jártak öngyilkossági cuccok a fejemben..bár még nagyon néha magamban vagyok, leginkább esténként(gondolom mert jobban elfáradok mint eddig), de minden okés! szoval kérlek, tényleg ne keljen neked gyógyszer! NEM MEGOLDÁS!!!

16/L

2011. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

En is kerestem mar meg pszichologust es tobb alkalommal voltam nala, de igazabol pontosan tudom mi a bajom es azt is tudom, hogy a pszichologusok erre miket tudnak mondani. Nem akarok senkit megbantani, de semmi olyat nem tudott nekem mondani az a pszichologus, amit ne tudnek megkapni egy kozepes Woody Allen-filmbol...:) (persze eddig csak egy pszichologust hasznaltam el, lehet, hogy masnal eredmenyesebb lenne a pszichoterapia)


A lenyeg az, hogy a fizikalis tuneteim (idonkent szedules, rossz kozerzet, nem tul jo alvas, idegenekkel, sot gyakran mar ismerosokkel valo kontaktus alkalmaval fokozodo legzes es szivveres, bizonytalansagerzes, tulzott agyalas miatti koncentralasi nehezsegek) nem mulnak el attol, hogy beszelgetek egy szakemberrel.


Ezert gondoltam azt, hogy talan rovid tavon a gyogyszer megoldas lenne, hatterbe szoritana a fizikalis tuneteket, es akkor a tobbit meg tudom csinalni magamtol! Nem arrol van szo, hogy a padlon vagyok es kilatastalannak erzek mindent, meg ongyilkos gondolataim vannak... egyszeruen csak zavarnak ezek a tunetek es akadalyoznak a hetkoznapi eletben, abban, hogy valtoztassak magamon es az elethelyzetemen egy kicsit!


Szoval igazabol a kerdesem az, hogy a pszichiater kikerulesevel is hozza lehet-e jutni szorongasoldo gyogyszerhez, a hazirovostol kifejezetten kerhetem-e, hogy irjon fel valami ilyesmit.

2011. júl. 12. 20:04
 5/24 anonim ***** válasza:

Nekem pszichiáter Magneb6-ot 2*1, és citromfű teát 2*2dl írt fel, a tea idegerősítő és nekem az első nap segített, nagyon jól aludtam tőle!!!

[link]

2011. júl. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Koszi szepen, Tuncyy!


Probaltam mar hasonlo termekeket, tobbet is, de nem igazan hasznaltak!:(

2011. júl. 13. 08:50
 7/24 anonim ***** válasza:

pont ez járt nekem is a fejemben hogy gyógyszert kellene kiíratni de nem szívesen állnék sorban a pszichiáternél

inkább a házi orvoshoz mennék azt mégis jobban ismerem.


majd írd már meg hogy adott-e gyógyszert.

2011. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Nem akarok senkit megbantani, de semmi olyat nem tudott nekem mondani az a pszichologus, amit ne tudnek megkapni egy kozepes Woody Allen-filmbol...:) (persze eddig csak egy pszichologust hasznaltam el, lehet, hogy masnal eredmenyesebb lenne a pszichoterapia) "


Ebben azért van nem kevés nárcizmus is emellett a szorongás mellett! A pszichoterápia és az "egy-kétszer beszélgetek egy pszichológussal" nem ugyanaz egyáltalán. A pszichoterápia nagyon kemény lélektani meló, ami szerződésre épül veled és a szakemberrel. A szerződésben benne van a terápia menete, a keretek és az, hogy mi a cél, ki mit vállal! Ugyanis a kliensnek sok vállalni valója van, ami aktív részvételt jelez, a passzív hallgatással és kibeszéléssel szemben. A pszichoterápia nem kibeszélés és nem tanácsadás. Jó szakember nem oszt tanácsokat a betegének. Érzelmekkel, indulatokkal dolgoztok, a gondolkodási folyamatokat és az átélést módosítva. Azt, hogy hogyan éled meg a különböző dolgokat az életedben. A szakember segít a torzításokat korrigálni.

A gyógyszer van, hogy kell, ez mindig a problémától függ. Az elmekórképeken kívül (és az egyéb organikus sérüléseken) viszont a pszichoterápia az, ami elengedhetetlen a gyógyuláshoz, a jobbléthez. A szorongás csak egy tünet, ami mögött számtalan ok, kórkép húzódik. Nem a tünetet kell csak csökkenteni, hanem a háttérben meghúzódó problémákat, esetleges személyiségzavart kezelni. Ez fog végleges gyógyulást hozni.

Pszichiáter szakorvoshoz kell fordulni bárminemű mentális probléma esetében, aki lehetőleg pszichológushoz is tud irányítani. (megfelelő motiváció esetén)

2011. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Elozo valaszolo: koszi szepen! Nyilvan igazad van, ezert is irtam, hogy lehet, hogy csak ezzel a pszichologussal nem sikerult dulore jutnunk. Es azert az az "egy-ket alkalommal beszelgetek a pszichologussal", ha jol emlekszem, 8-10 alkalmat jelentett, es elofordult, hogy a problemaimat reszletesen kielemezve, fiatal koromtol vegignezve es egy papiron logikusan levezetve, felkeszulten erkeztem hozza es nem ereztem ugy, hogy ehhez olyan sokat hozza tudott volna tenni a pszichologus (ezt majdhogynem o maga is kimondta).

De talan epp az volt a baj, hogy tulsagosan logikusan es targyilagosan kezeltem a dolgot es erzelmileg megprobaltam tavol maradni az egesztol, ami ugye megoli az egesz terapiat, de akkor is azt gondolom, hogy ez nem volt hasznos, ettol nem tunnek el a fizikai tuneteim!


Azt szeretnem jelen pillanatban elerni, hogy ne legyen szedules, ne legyen feszultsegerzes, ne legyen rossz minosegu alvas, ne erezzem magam feszengve masok tarsasagaban es ne agyaljak ennyit es erre ugy erzem, a gyogyszer lenne a megoldas jelen pillanatban! Nem fer bele meg egy hosszura nyulo terapia, annak ellenere sem, hogy alapvetoen biztos, hogy arra is szuksegem lenne...


Tovabbra sem tudom viszont, hogy a haziorvosomtol kerhetem-e, hogy irjon fel szorongasoldot. Ezer eve nem jartam orvosnal es nem szeretnem, ha mindenfele vizsgalatokra kuldene, vagy tovabbpasszolna es pattognek az egeszsegugyi rendszerben ide-oda, mint egy kontrollvesztett flippergolyo...:)

2011. júl. 13. 14:35
 10/24 anonim ***** válasza:

Felírhat xanaxot, rivotrilt is a háziorvos. Joga van hozzá, én azonban pszichiátriai konzultáció nélkül nem tenném a helyében ilyen fiatal embernél, mint te vagy és ilyen jellegű problémánál. 8-10 alkalom a pszichológusnál éppen hogy, csak a diagnosztika vége. Tehát semmi. Az említett szaki pedig valószínű nem a te embered volt.. mire szerződtetek egyáltalán? Na mindegy, nem akarok itt online elemezgetni..

A szorongásoldóval az a gáz, hogy függőséget okoz, úgy, mint a drog. És időről időre emelni kell az adagot, a problémát közeben nem szünteti meg. Az sem biztos, hogy ez a típusú gyogyi kéne neked. A házidokinak nincsen meg erre a kompetenciája, hogy felmérje.

Tehát pszichiátriai szakrendelés (ide nem kell beutaló) lenne a célszerű. Nem értem a vele kapcsolatos aggályodat. Ő a szakorvos, ő ért a pszichiátriai gyógyszerekhez és a problémákhoz. A gégészhez is a torkunkkal megyünk nem a gyomrunkkal.

A házidoki felírja, de nem fogsz vele jól járni, ebben biztos lehetsz.

2011. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!