Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniával vagyok diagnosz...

Skizofréniával vagyok diagnosztizálva ,mennyire fontos hogy beszedjem a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Tulajdonképp a skizofréniát a gyógyszerek alapozzák nem? a terápia úgy tudom csak mellékes. ha nem szedném a gyógyszereket vissza esnék? 32/F

2023. szept. 21. 14:58
 1/6 Zcom09 ***** válasza:
71%
Nagyon fontos.
2023. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Menj a fejed után, majd kiderül. 👍
2023. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hagyom abba a gyógyszer szedését semmi felekepp csak kíváncsi voltam
2023. szept. 21. 15:46
 4/6 Katonca ***** válasza:
65%
A gyógyszer szedése rendkívül fontos! Tapasztalatból beszélek. A 30 éves fiam skizofrén. Bepróbálkozott vele, hogy nem szedi a gyógyszert. 3 hónap után visszatértek a tünetek. Ezt úgy hívják sub. Minden egyes elszenvedett sub, agykárosodással jár. Rendkívül fontos, hogy a gyógyszer szedésével egyensúlyban legyen tartva a betegség. A tablettával, vagy depo injekcióval minőségi életet lehet élni, képes lehet a beteg dolgozni is. Tapasztalatból mondom, a rendes gyógyszer szedés mellett sokkal kónnyebb az élet, mind a betegnek, mind a hozzátartozónak. Rengeteg krónikus betegség van, amire egy életen át gyógyszert kell szedni. A skizofrénia is ilyen. A legfontosabb a betegség belátása. El kell fogadni, az élet sajnos ezt hozta és el kell fogadni a kezelést a segítséget! Fel a fejjel, kedves kérdés feltevő!
2023. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amitrex Scippa Rivotril Seroquel XR T szedek ezek mennyire jók?
2023. szept. 25. 20:42
 6/6 Katonca ***** válasza:
24%
Azt mondta erre az orvosunk, az a jó gyógyszer, amiről észre se veszed, hogy szeded. Vagyis minél kevesebb mellékhatása legyen, az alapproblémán segítsen! Skizofréniánál minden beteg máshogy reagál a gyógyszerekre. Egyéni terápiát kell alkalmazni. Ami neked jó, lehet az én fiamnak nem. Rengeteg készítmény van már, ha úgy érzed nem vagy jól a most szedettek mellettm az orvossal egyeztetve szedhetsz mást is.
2023. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!