Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiperaktivitást, ADHDt hol...

Hiperaktivitást, ADHDt hol tudják diagnosztizálni egy 6 évesnek?

Figyelt kérdés
A Vadaskertből elutasítottak mert nem tartozunk hozzájuk.

2023. szept. 22. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Elindulni a folyamaton. Nevelesi tanácsadó, pszichológus, családterapeuta.

Ha tényleg az, akkor tovább fogják küldeni.

Vagy hogy gondoltad a diagnózist?

Odamész, hogy az, és adják a papírt?

2023. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Manapság minden gyerek ádéhádés...anno kaptunk 2 nagy pofont, és kigyógyultunk.
2023. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam a nevelési tanácsadót, októberre lesz időpont, addigra vigyek egy pszihiátriai véleményt. Beszéltem az iskolapszihológussal, (hiperaktívnak tűnik), beszéltem magánpszihiáterrel hiperaktívnak tűnik, vizsgáltassam ki a vadaskertben. Vadaskertben nem fogadják mert nem hozzájuk tartozunk. Esetleg a bethesdán gondolkodtam mert ott már voltunk más ügyben és odatartozunk.
2023. szept. 22. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

3.-ra


" Vadaskertben nem fogadják mert nem hozzájuk tartozunk."


Amatőr vagy??? TELEPÜLÉSI LAKCÍMKÁRTYA és bekaphassák! :)

2023. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az intézmény küldi vizsgáltatni a gyermeket, tehát az óvoda, iskola küld vizsgálati kérelmet ahhoz a Nevelési Tanácsadóhoz, illetve Szakértői Bizottsághoz, ahová körzetileg tartoznak. Legalábbis vidéken ez így működik, nem a szülőnek kell kijárni az utat, hol vizsgálják meg a gyermekét, a szülő csak aláírja a papírt, hogy beleegyezik a vizsgálatba. Az iskola kapcsolatban van a megfelelő intézményekkel, ez a hivatalos útja. Egy gyógypedagógus.
2023. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Kevesebb cukor, kevesebb étolaj, kevesebb TV/telefon, több mozgás.

És az ADHD-sok 90%-a meggyógyul.

2023. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Felhívtam a nevelési tanácsadót, októberre lesz időpont"

. És ez olyan reménytelenül távolinak tűnik így szeptember 22-én? Miért nem várod meg, ott mit mondanak?

2023. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ADHD egy neurobiológiai zavar, sokan mutathatnak ADHD-s tüneteket, de valójában nem azok. Amit a 6-os leírt, az minden gyereknek jó tanács, mert a rossz életmód növeli a hiperaktív tüneteket. Nem minden gyerek hiperaktív és figyelemzavaros, aki annak látszik.

Ezért fontos a komplex vizsgálati eljárás, mert az igazi ADHD-snak egyénre szabott komplex terápiára van szüksége.

2023. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze a sok cukortól vagy a kütyüktől minden gyerek felpörög, de ő már 1 évesen is aktívabb volt mint más gyerekek. Nehéz vele mert tényleg kimerítő. Eddig, hogy nekem nehéz volt vele, nem akartam egy diagnózist, mert azt gondoltam ilyen természetű gyerek. Csak most hogy iskolás lett, mutatkozott meg igazán hogy neki folyamatos inger kell, ha nincs, akkor magára vonja a figyelmet a viselkedéssel.
2023. szept. 22. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!