Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Küzd valaki OCD-vel, perfekcio...

Küzd valaki OCD-vel, perfekcionizmussal?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sokat rendezkedsz, túl pedáns vagy, és hiába csinálod, sohasem lesz tökéletes. Én hiába pakolok át mindig mindent a szobámban, soha nem érzem azt, hogy elég jó lenne.

Én már kezelés alatt állok, szertralint szedek. Csak érdekelnek mások tapasztalatai.



2023. szept. 24. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Akkor lesz tökéletes, ha te úgy fogod érezni.:)
2023. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Az OCD nem perfektcionizmus!

Az OCD kényszeres gondolatok és cselekedetek láncolata amit csak egy “rítus” tud feloldani.

2023. szept. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Igen, tudom, rajta van a papíromon. Nálam a rendezkedés a kényszeres.

2023. szept. 25. 00:43
 4/8 anonim ***** válasza:
A perfekcionizmus inkább az OCPD-re jellemző.
2023. szept. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kényszeresség, én például nem kezezek idegenekkel, ügyelek a tisztaságra, stb.
2023. szept. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Alapvetően nekem nincs OCD-m, és magamat nem is fogom Dr Google segítségével diagnosztizálni, de ellenőrizgetős dolgaim azért vannak (pl. bezártam-e az ajtót, lekapcsoltam-e a tűzhelyet). Egyelőre nem gondolom, hogy problémás mértékűek lennének, nem megy el vele sok időm, és nem is uralják folyamatosan ezek a gondolataimat. Viszont nagyon perfekcionista vagyok. Elsősorban a munkámban, főleg apróságokat tekintve. Néha jól jön, mert észreveszek vagy elkerülök olyan hibákat vagy negatív helyzeteket, amiket más nem feltétlen, de ezt összességében zavaróbbnak élem meg, mint az ellenőrizgetést.
2023. szept. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, addig nem gond a kényszeresség, amíg nem hátráltat (nagyon) a mindennapjaimban. Hát eléggé hátráltat, pont ez a lényeg, de a magamfajta pont ettől nyugszik meg. És azt kell mondjam, az illetőnek igaza volt!
2023. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Van de teljesen másképp nyilvánul meg. Engem pl pont a szobám. Nem érdekel, mert ez nem egy maradandó dolog ahogy kinéz. Meg a depresszió miatt egy barát nem tudok megmozdítani bent.
2023. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!