Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hízok ennyire gyorsan ?

Miért hízok ennyire gyorsan ?

Figyelt kérdés
Anorexiából gyógyulok így 3 hónap alatt vissza híztam minden leadott kilót, de a hízás még mindig nem állt meg. Nagyon gyorsan kúsznak vissza a kilók, ami eléggé aggasztó, mert nem szeretném a kétszeresét vissza hízni. Hónap elején 55 kg voltam most viszont 58 kg, de kétlem, hogy itt megfog állni a mérleg. Mitől lehet ez ? Lehet azért hízok ennyit, mert még mindig felvan borulva a hormonháztartásom ?

2023. szept. 25. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Az orvosod mit mond?
2023. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam nem egyszer segítséget kérni, de semmire nem jutottam vele. Az elején elküldtek vérvételre meg bajzsmirigy ultrahangra, de elvileg minden okés volt. Akkor még menstruációm is volt, de aztán tovább fogytam és teljesen elmúlt meg a testem már egyáltalán nem termelt libidót. Háziorvoshoz egy idő után már inkább nem mentem, mert szerinte nincs semmi bajom. Azt tanácsolta, hogy mozduljak ki sűrűbben meg sportoljak valamit és majd utána biztosan jobban leszek. Ez mind megvolt eddig is, mert hobbi szinten edzettem meg megvan a magam baráti köre. Csak az utóbbi hónapokban hagytam abba a sportot, mert 45 kg-an már sétálni is alig volt erőm nah meg gyógyuláshoz szükséges a pihenês. Legutoljára a nőgyógyásznál próbálkoztam hátha tovább küld endokrinológushoz, de megintcsak én voltam a hülye végig. Meg se nézet rendesen, hanem inkább elküldött azzal a dumával, hogy majd meg fog jönni... Csak én beszélem be magamnak. Kmm karácsony óta nem jött meg, de persze nyilván én beszélem be magamnak...
2023. szept. 25. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy? Lehet, hogy az 58 kg egyáltalán nem sok.

Első alkalommal én is 3 hónap alatt híztam vissza mindent, és farkasehes voltam az első nem tudom, hány hétben, ez normális, reactive eating a neve.

2023. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!