Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért beszélnek le a mozdonyve...

Miért beszélnek le a mozdonyvezetőségről? Nem vagyok alkalmas? Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Itt az elején szeretném tisztázni, hogy direkt írtam ebbe a kategóriába kérdést. Nekem ez a munkakör az álmom. Nagyon erős önbizalomhiányom van ezzel kapcsolatban.


Egy mozdonyvezető HR-essel beszéltem már személyesen érdeklődve. Ki is töltetett velem egy tesztet, hogy lássam mibe kell fejlődni, amit akkor legalábbis elvártak. A szövegértésben 2 hibám lett, matek hibátlan, logika hibátlan (30/30), hosszabb matekos rész (27 vagy 28/30) lett. Azt mondta, ha betöltöm a 20. életévemet nagyon szívesen vár engem vissza. Ez még a 18. Szülinapom után volt tavaly ősszel.


Azóta még erősebb lett a vágy, megismertem egy tolatásvezetőt, egy forgalmistát is. Mindkettő lebeszélt róla, hogy oda felelősségtudat kell (van nekem, tudom hogy bekell tartani a szabályokat), meg, hogy sok fiatal azt mondja milyen könnyű, meg, hogy nagyon okosnak kell lenni, valamint így lekelezően, hogy 80% alkalmatlan. Amikor mondták nekem, azt is, hogy "pont téged??" Elég rosszul esett. Nekem ez egy fajta hivatástudat. Jővő októberében leszek 20 éves, miskolci telephelyen probálkoznék "megint".

Az, hogy okos vagyok-e, vagy sem, nem tudom. Ha tesztre gondolnak, akkor ahhoz nem kell túl sok ész. Ha az orvosi alkalmasságin van-e logika, nem tudom. Nekem jó érettségim van, egyetemre is felvettek, mert beadtam jelentkezést, mivanha nem vesznek fel, ahogy mondják.

Nyílván itt senki se tudja, hogy alkalmas vagyok-e vagy sem, de ha nem, ezzel hogy bírkozzak meg? Konkrétan egyre erősebb ez bennem és elkeserít mert lehangol, plusz várni kell több mint 1 évet erre.

.



2023. okt. 1. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Kedves Kérdező, az ilyen forgalmisták és társaik olyan segg hülyék hogy az hihetetlen. Nem kell a szavukra adni.
2023. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Ha mozdony vezető akarsz lenni,olyan állomáson kell érdeklődni van vontatási főnökség is . Olyan állomásokon van még ilyen,ahol megvan a régi nevén a fűtőház.a karban tartó javitó műhelyek.Most már ez is másképp van.

Most már az elméleti képzés Pesten van.Hozzá tartozik gyakorlati oktatás is.

Ezek a fütőházaknál vannak.Felvétel előtt nagyon komoly orvosi vizsga van.

Ezt a MÁV egészség rendelőjében végzik.Ha minden oké,pszichológia vizsgálatra küldenek.Na ez a kémény része,itt buknak ki sokan .Van itt gyakorlati ,és elméleti rész is .A mozdony vezetők gyakran járnak oktatásra,és utána vizsgázni is kell. Én drukkolok neked,legyél az,amire vágyol.

2023. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük.
2023. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Szia. Egyáltalán nem biztos, hogy rosszakaratúlag tanácsoltak el azok ketten. Unokaöcsém mozdonyvezető volt, addig amíg följebb került a ranglétrán. Mondta, Magyarországon egy kivételével minden mozdonyvezetőnek volt már gázolása, többeknek nem is egy. És ha gázolás van, rögtön ki kell menjen megnézni, mi van az elgázolttal. Kötelező. Talán ettől a stressztől is óvni akartak téged azok ketten.
2023. okt. 2. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy amit a 4 írt, az létezik.

Nekem van mozdonyvezető rokon, 2* is megvolt sajnos neki.

2023. okt. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!


Semmi gond nincs az alkalmasságoddal. Csak elkövetted azt az amatőr hibát, hogy forgalmi dolgozókkal (forgalmista, tolvez) beszélgettél erről. Nyilvánvalóan 90%-ban a hülyeséget beszélik, fingjuk nincs a vontatási ágazatról. Engedd el. (Ahogy mi mozdonyvezetők se ismerjük túlzottan a MÁV Zrt. belső dolgait, a forgalmisták napi problémáit stb, nincs is ezzel gond.)


Az írásodból én érzem a kellő elhivatottságot, hivatástudatot, így 20 évesen ha ismét jelentkezel, Te biztosan elvégzed a tanfolyamot. Amit mondanak, hogy ennyi meg annyi százalék alkalmatlan, az igaz is, de nem rád vonatkozik. Idejön már minden buta ember szerencsét próbálni, de fogalmuk sincs semmiről, persze, hogy a tanfolyam közben kihullanak. Ne foglalkozz vele.


Sok sikert a jövőhöz, még egyszer mondom, az ilyen kiégett régi vasutasokkal nem érdemes foglalkozni, forgalmi dolgozókkal meg végképp ne. Kedvencem, mikor a gázolással jönnek. Tény, hogy kell erről is beszélni, aki már az elején azt mondja, jaj úristen, az inkább engedje el. Ez sajnos hozzátartozik ehhez a hivatáshoz, de kellő lelki egyensúllyal, tudatos felkészüléssel ezek áthidalható problémák, több ezer kollégámnak sikerült már. Ezzel sem kell foglalkozni, lesz, ez nem kérdés, de túlleszel rajta.

2023. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki valaszát, jól estek. :D
2023. okt. 3. 09:02
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Ha mozdonyvezető szeretnél lenni és megfelelsz akkor legyél az.

Ne foglalkozz mások véleményével ennyire, mert sosem fogsz előre lépni az életben egy centit sem... ne hagyd hogy lehúzzanak!

2023. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egy ismerősöm 43 évesen került a GYSEV-hez. De ott meg kellett mászni a ranglétrát. Először csak a síneket javította, aztán kb 5 évvel ezelőtt jött el az idő, hogy mozdonyvezetőnek tanulhatott. És bizony kemény vizsgài voltak és vannak folyamatosan, mert fejlődni kell . Nem tudom a MÀV-nàl mik a szabályok, de itt nagyon durva és szépen morzsolódnak is le az emberkék.
2023. okt. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

"Nem tudom a MÀV-nàl mik a szabályok"

A mozdonyvezető az mindenhol mozdonyvezető. Ugyanolyan jogsi mint autóra, vagy kamionra. Nincs külön MÁVos, GySEVes, vagy más társaságnak jogsija.

2023. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!