Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért beszélnek le a mozdonyve...

Miért beszélnek le a mozdonyvezetőségről? Nem vagyok alkalmas? Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Itt az elején szeretném tisztázni, hogy direkt írtam ebbe a kategóriába kérdést. Nekem ez a munkakör az álmom. Nagyon erős önbizalomhiányom van ezzel kapcsolatban.


Egy mozdonyvezető HR-essel beszéltem már személyesen érdeklődve. Ki is töltetett velem egy tesztet, hogy lássam mibe kell fejlődni, amit akkor legalábbis elvártak. A szövegértésben 2 hibám lett, matek hibátlan, logika hibátlan (30/30), hosszabb matekos rész (27 vagy 28/30) lett. Azt mondta, ha betöltöm a 20. életévemet nagyon szívesen vár engem vissza. Ez még a 18. Szülinapom után volt tavaly ősszel.


Azóta még erősebb lett a vágy, megismertem egy tolatásvezetőt, egy forgalmistát is. Mindkettő lebeszélt róla, hogy oda felelősségtudat kell (van nekem, tudom hogy bekell tartani a szabályokat), meg, hogy sok fiatal azt mondja milyen könnyű, meg, hogy nagyon okosnak kell lenni, valamint így lekelezően, hogy 80% alkalmatlan. Amikor mondták nekem, azt is, hogy "pont téged??" Elég rosszul esett. Nekem ez egy fajta hivatástudat. Jővő októberében leszek 20 éves, miskolci telephelyen probálkoznék "megint".

Az, hogy okos vagyok-e, vagy sem, nem tudom. Ha tesztre gondolnak, akkor ahhoz nem kell túl sok ész. Ha az orvosi alkalmasságin van-e logika, nem tudom. Nekem jó érettségim van, egyetemre is felvettek, mert beadtam jelentkezést, mivanha nem vesznek fel, ahogy mondják.

Nyílván itt senki se tudja, hogy alkalmas vagyok-e vagy sem, de ha nem, ezzel hogy bírkozzak meg? Konkrétan egyre erősebb ez bennem és elkeserít mert lehangol, plusz várni kell több mint 1 évet erre.

.



2023. okt. 1. 19:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vagyok otthon a témában (mert nem is érdekel) , így nem tudom , tudtam mennyire szigorú minden is a MÁV-nàl a GYSEV-hez képest. Egy biztos: én fiatal mozdonyvezetőt a GYSEV-nél még nem láttam, pedig 17 éve napi szinten vonatozok.
2023. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

"Egy biztos: én fiatal mozdonyvezetőt a GYSEV-nél még nem láttam, pedig 17 éve napi szinten vonatozok."


Akkor rosszul látod, mert van nem kevés huszon-harmincas mozdonyvezető ott is. Nincs már ilyen, amit mondasz, hogy először síneket javítani stb. Hogy régen mi volt, azt nem tudom, hogy most mi van, azt igen.

2023. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem volt az olyan régen, talán 8 éve. De mint mondtam én ezeket látom itt a GYSEV-nél, és azt tudom, amit az ismerősöm mesélt. A mai napig tanulniuk , vizsgázniuk kell. Ez tuti, mert látom a jegyzeteit. Sopronban szoktak a vizsgák lenni.
2023. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

20. Életév érettségi a költemény, na meg az orvosi. Szerintem az csak előny ha van vasúti munkakörben tapasztalatod.

Ált szakma + infra módul, hatósági vizsgákkal zárul a tanfolyam. Mondjuk nem vagyok pontos, hiszen csak utánanézésből tudom ezeket.

2023. okt. 4. 20:56
 15/16 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem győzködök senkit , hogy hány plusz tanfolyam meg továbbképzés van erre, felénk. Sok sikert neked!
2023. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Koszonom
2023. okt. 5. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!