Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan aki kigyógyult az...

Van olyan aki kigyógyult az insomniából/álmatlanságból, leírná, hogy mi segített neki ténylegesen, hosszútávon?

Figyelt kérdés

Komoly válaszokért nagyon hálás lennék, mindenhol csak olyan tippeket olvasok, hogy citromfű tea, melatonin, gyógyszer, meditáció, stb. Sajnos nekem ezek nem váltak be, szeretnék eljutni a gyökérproblémáig, akár hosszú út árán is.



Az érdekelne, ha valaki esetleg komolyan kézbe vette a problémát, pl. pszichoterápiával: mire jöttetek rá, mi okozta? És pontosan mi az, amivel sikerült javítani az élethelyzeteteken? Kipróbáltatok kognitív viselkedésterápiás technikákat? Vagy bármi mást?



Elkezdtem egyéni pszichoterápiára járni, de egyelőre még nem látom pontosan, hogy vezetnek majd ezek a beszélgetések a probléma elmúlásához. De bizakodó vagyok. Nagyon jól esne pár pozitív példáról, sikersztoriról olvasni.



30 éves vagyok



2023. okt. 1. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Generált szorongáson segített a terápia és nekem a relaxáció sokat hozzá tett. Csak utána szűnt meg a nem alvásom. Nekem a szorongás volt az oka
2023. okt. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
A terápia csak hasznos lehet, de nem biztos, hogy megoldja az alvásproblémát. A szorongásomat és az ez okozta fejfájásomat 15 éve teljesen elmulasztotta, most sajnos visszatért. Az alvászavarom előbb jött, semmi nem hatott rá. Relaxálni nem tudok megtanulni.
2023. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Akkor nem tudsz aludni, ha nyugtalan a lelked.

Szorongsz, valami foglalkoztat, nem tudsz testileg-lelkileg ellazulni.

Az alvás alkalmával feladsz mindent, na ez nem megy, mert túlságosan ragaszkodsz hozzá.

2023. okt. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Mindenkinél más válhat be, nekem konkrétan a BEMER mágnesterápia segített. Gyógyszer váltotta ki az álmatlanságot, de nem múlt el magától a gyógyszer abbahagyása után sem.
2023. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Szeretettel ajánlom az alvásgurut, Horváth Ágnes alvástrénert és mindfulness oktatót, aki nem keveri össze a két szakterületét, ám azok szépen kiegészítik egymást. Keress rá, nekem megbízhatónak tűnik.


Ezen kívül a relaxációs tréninget is ajánlom, amely szerintem internetről is elsajátítható.


Jóga órákra járás során is lehet olyan önnyugtató eszközöket tanulni, amelyek segítenek az elalvásban.

2023. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
Nekem terápia nem hatott rá, csak gyógyszer. Másra viszont jó a terápia.
nov. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Barmit erdemes megprobalni, csak gyogyszert ne szedj ra. Nagy arat fizet erte az ember.
nov. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7-es

Milyen árra gondolsz?

nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem alszol még nagyobb árat fizetsz érte:-(
nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9.

En is ezt gondoltam. De sok gyogyszernel van olyan h bumerang hatas. Elkezded szedni x tunetre pl alvaszavarra es aztan hosszu tavon a gyogyszer maga valtja ki azt, amire szedni kezdted. 15 evembe kerult erre rajonni. Akkor tudtam magamtol aludni vegre, amikor az osszes gyogyszert abbahagytam. A kerdezonek is irtam h egyetelenegy fajtat merek ajanlani, az Ataraxot, ami egy antihisztamin (allergia gyogyszer) es ossze se lehet hasonlitani a baromi karos benzodiazepinekkel (frontin xanax rivotril meg ilyenek) es az antidepresszansokkal. Attol is marha jol lehet aludni, erdemes kiprobalni ezek a mergek helyett. De nyilvan nem vagyok orvos, bar azt kell hogy mondjam h engem pont hogy a pszichiaterek inteztek el, de mindegy. Csak az szedjen pszichiatriai szereket, aki nem banja, ha egyre tobb es tobb es egyre sulyosabb tunetei lesznek. Nezzetek meg barkit, aki evek ota szed ilyeneket, hogy azoknak milyen eletuk van, javult-e barmi is. Ennyi. Nekem mindket szulom elete is rament ezekre a gyogyszerekre, gyerekkoromtol vegigneztem ahogy leepulnek. Probaljatok mas karan tanulni, ne a sajatotokon. Komolyan.

nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!