Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan aki kigyógyult az...

Van olyan aki kigyógyult az insomniából/álmatlanságból, leírná, hogy mi segített neki ténylegesen, hosszútávon?

Figyelt kérdés

Komoly válaszokért nagyon hálás lennék, mindenhol csak olyan tippeket olvasok, hogy citromfű tea, melatonin, gyógyszer, meditáció, stb. Sajnos nekem ezek nem váltak be, szeretnék eljutni a gyökérproblémáig, akár hosszú út árán is.



Az érdekelne, ha valaki esetleg komolyan kézbe vette a problémát, pl. pszichoterápiával: mire jöttetek rá, mi okozta? És pontosan mi az, amivel sikerült javítani az élethelyzeteteken? Kipróbáltatok kognitív viselkedésterápiás technikákat? Vagy bármi mást?



Elkezdtem egyéni pszichoterápiára járni, de egyelőre még nem látom pontosan, hogy vezetnek majd ezek a beszélgetések a probléma elmúlásához. De bizakodó vagyok. Nagyon jól esne pár pozitív példáról, sikersztoriról olvasni.



30 éves vagyok



2023. okt. 1. 19:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10

13 éve szedek gyógyszereket. Nekem sokat segítenek. Hagytam már el, akkor visszastem hónapom múlva.

2023. nov. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11.

Vard ki a veget.

2023. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
13 éve megéri nekem. Semmi nem utal fordított hatásra. Súlyos beteg voltam nélküle és most is az lennék.
2023. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13.

Ugyanezeket hajtogattam en is annak idejen. Nem tudod mit beszelsz. (En sem

tudtam annak idejen.) A te dolgod hogy mit csinalsz. Engem nem kell gyozkodnod, en mar atmentem ezen. Igazabol olyan mintha magadat gyozkodned.

Minden jot.

2023. nov. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem at általános, amit te tapasztaltál.
2023. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Maga a pszichiátriában most divatos midfullness is azt mondja, élj a mának, a mostani pillanatnak. Ha szarul vagy akkor....? Szóval ha kell gyógyszer akkor kell. Ha nem tudok aludni vége mindennek. Ezt csak az érti meg aki egy hónap alatt aludt összesen kb. 20 órát.
2023. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mindfulness nem egyenlő a Carpe Diemmel. Nem azt jelenti, hogy élj a mának, hanem azt, hogy a jelenben. Ne rágódj a múlton, ne a jövőre gondolj. Figyeld meg a jelen pillanatot. Pl légzés, földelés,gondolataidat ne tekintsd ténynek.
2023. nov. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!