Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első alkalom pszichiáterél....

Első alkalom pszichiáterél. Rettegek! Hogy néz ki az első ülés?

Figyelt kérdés
Holnap megyek először terápiába, soha nem volt még, pszichológusnál sem. Félek, eszméletlenül. Mindentől. Hogy hogy találok oda, ez egy három épületből álló egység, mi van ha nem a jó helyre megyek, hogy találom meg az ő ajtaját... Miket fog kérdezni? Mi van ha nem tudok értelmesen válaszolni, vagy nem teljesen úgy ahogy valóban érzem. Rettegek tényleg. Esetleg meg tudnátok nyugtatni valami tapasztalattal, vagy akármi?

2023. okt. 1. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
3%
Most pszichológushoz mész vagy pszichiáterhez?
2023. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szia, tudom könnyű mondani de ne tarts tőle, ez az első lépés egy gondtalanabb élethez, fogd fel úgy mint egy utazás kezdete. Biztosan odatalalsz, kiszokták írni ki hol rendel éppen, de szerintem az ott dolgozó kollégák akiket éppen elcsiphetsz a folyosón nagyon szívesen segítenek neked megtalálni. :) Egy ilyen ülésén nincs jó és rossz válasz, ez egy biztonságos hely ahol mindenki arra törekszik hogy neked segítsen. A kérdések általában hétköznapi életre kiterjedő érzésekre/gondolatokra/szokásokra szokott irányulni.
2023. okt. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

2. Válaszoló vagyok még.

A kérdésekre a válasz igazából már mind ott van a fejedben, a lényeg az hogy ha már kértél segítséget, ne félj ezeknek hangot is adni(a gondolatoknak) hogy a terápia minél hatékonyabb legyen.

2023. okt. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
#2 Tudom, hogy a kérdezőt csak bíztatni szeretnéd és semmi rosszat nem szeretnél közvetíteni felé, de én nem hiszem, hogy egy 15-20 perces beszélgetés és utána akár évekig tartó függőségbe taszítás egy pozitív utazás kezdete volna, lefelé a lejtőn mindenképp egy "jó kis" utazás.. Gondtalanabb lehet az élete ideig-óráig, de ha megszűnnek a problémák, mert nem a gyökerét húzták ki, hanem elnyomták tüneti kezeléssel ott fognak kezdődni igazán a gondok.
2023. okt. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Beszélgettek a problémáidról. Neked csak őszintén el kell mondanod, hogy mi foglalkoztat. Erre fog megoldást ajánlani. Csak vigyázz, ne szedessen veled gyógyszert.
2023. okt. 3. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Pszichológus akár a pszichiáter csak beszélget veled. Érdeklődik az élethelyzetedről, érzéseidről, lehet hogy ad valami tesztet is, hogy töltsd ki. A pszichiáter írhat fel gyógyszert is, pszichologus nem. Semmi más nem történik.
2023. okt. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!