Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Motiválatlanság ellen kinek...

Motiválatlanság ellen kinek milyen módszer vált be?

Figyelt kérdés

Voltál már úgy, semmi se motivál igazán az életben?

Lassan 3 éve már, hogy teljesen céltalan az életem és erőm sincsen változtatni a dolgokon. Munkaidőm szinte mindig átalszom, hétvégén meg a piálás megy, vagy egész nap csak videójátékok. Nem sajnáltatni akarom magam mert így is szerencsésnek érzem magam, hogy nagyon jó munkahelyem van ami mellett ezeket megtehetem, csak érzem, hogy ennek így hosszú távon nem biztos, hogy jó vége lesz. Kinek volt már hasonló időszaka és mi segített változtatni?


2023. okt. 3. 04:34
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Nekem volt, depressziós voltam. Tovább tartott, mint három év. Pszichológushoz jártam és antidepresszánst szedtem. A motiváltságom nem igazán jött vissza, viszont a gödörből kihúzott, már nincs az állandó szorongás, mindennapos szarkedv és világvégehangulat. Már nem is piálok annyit, mert nincs szükségem arra, hogy elnyomjam a világvége hangulatot.
2023. okt. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, csak én minden nap ittam, bármilyen gázul is éreztem magam. 4 éven át ez ment. Ráadásul engem már a videojáték sem kötött le. Az éltetett, hogy hazaértem aztán szisszent a sör.


Igazából megundorodtam magamtól. Közben jött egy lány aki nagyon tetszett és az extra motivációt adott ahhoz, hogy rájöjjek mennyire gáz úton vagyok épp. Természetesen a csaj csak ilyen plátói szerelem volt, de azért motivált.


Mindig is akartam edzeni járni, de mint mondtam, én is mindenhez lusta voltam.


Szóval fogtam magam, talán pénteki nap volt, megittam az utolsó sörömet, és azt mondtam hogy akkor ez ennyi volt, jövő héten pedig konditerem.


Ez így is lett, annyi hogy a konditeremben 2 hetet csúszott, de végül elkezdtem. Mivel vékony vagyok, konkrétan pár alkalom után láttam magamon formákat. Most ez lehet vicces meg az is lehet csak beképzeltem, de tényleg így láttam, ez meg már adott egy újabb löket motivációt, hogy na, lehet ezt így is.


Már csinálom egy pár hónapja.


Múlt héten jó pár hónap után megittam egy sört. Konkrétan feltettem magamnak a kérdést, hogy hogy a p.csába tudtam ezt inni minden nap, 2-3 üveggel éveken át? Se az íze, se a bűze nem volt jó. Innen tudtam, hogy tényleg jó úton járok.


Persze ez leírva ilyen könnyűnek tűnhet, azért nem volt az és én büszke is vagyok magamra. Szerencsére jó munkahelyem van nekem is, nincs okom panaszkodni igazából semmilyen téren.


Az biztos, hogy magadba kell rendet tenni, semmilyen motivációs videó nem fog segíteni, ha azt nézed nonstop, akkor sem. Vagy jön az a kattanás hogy most elég volt, vagy jön valaki akihez mérten fogod k.rva gáznak érezni magad, de ez a kulcsa mindennek.


Még egy gondolat: ugye mondják hogy semmilyen fogadalom nem ér semmit, újévi, meg majd hétfőtől, majd péntektől stbstb. Ez is nagyon igaz. Ha már olyanokat mondasz, hogy "na hétfőtől nem iszom" az semmi másról nem szól, csak arról hogy tologatod magad előtt a dolgot, magyarul megalkudsz saját magaddal, amit úgysem fogsz betartani.


Ha változni akarsz, akkor az egy totál irreleváns napon fog jönni. Mondom, nekem is így volt. Ezért nem tudom hogy pontosan mikor volt, csak annyit hogy egy pénteki nap volt. Megittam az utolsó sört és azt mondtam hogy elég volt ebből.

2023. okt. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!