Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek vált még be a v***osás...

Kinek vált még be a v***osás módszer?

Figyelt kérdés

Kb 8 éves koromban kezdődött amikor nem bírtam abbahagyni a sírást. Teleengedtem a mosdót vízzel, beledugtam a fejemet, alig kaptam levegőt, kijöttem abból, az egy darabig rendben volt, bevált. De amikor elkezdtem magamba vágni, olyankor tényleg megnyugodtam, szinte belém fagyott a lélegzet. Nem jó érzés!!! Nem azt mondom, hogy kellemes volna. De amikor nem bírtam abbahagyni a sírást, segített az hogy magamba vágtam, mivel a fájdalom elterelte a figyelmemet.


Sőt, mitöbb. Utána egész jó kedvem van. A vágással mintha levezetném magamon a kínt, vagy lehet hogy endorfint szabadít fel a fájdalom, vagy akár mindkettő. Nem tudom, de eddig bevált. 22 évesen még mindig vagdosom magamat ha nagy a stressz vagy ha nagyon szomorú vagyok.

Reméltem hogy kinövöm a dolgot, de csak most kezdem igazán megérteni.


Nem kell a “kamu ez a kérdés, mert nem vették észre” válasz, mert nem az. Nem mindennapos, és nem mindig ugyanazon a helyen történik. Sokszor nagyon enyhe (pár napos lefolyású) sebet ejtek.

Sokszor szeretem a nagyobbakat leápolni, bekenni, bekötni.


Ki hogy vélekedik erről?

Tudom, hogy nincs rendben, leszoknék róla ha valaki tudna valami jobb tanácsot mondani. Pszichológusok leszerepeltek, jobbakra pedig nincs pénz.


Hozzám hasonlókra volnék kíváncsi. Erről sosem olvastam sehol. Pedig jó volna nem egyedül érezni magamat.


2023. máj. 28. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik osztálytarsunk volt így. Nála csak az működött, hogy az okát kellett megszüntetni.
2023. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Néha még magamba vágom a kést, ha nagyon elborul az agyam, de igyekszem kerülni, mióta egyszer anyám megkérdezte, mi az a karomon. Neki nem akarok még ezzel is fájdalmat okozni.
2023. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha szomorú vagy beszélgess velem és eltereljük a figyelmed.
2023. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Alapvetően bevált, csak utálom a hegeket, így inkább az alkoholhoz fordultam.
2023. máj. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4# Én is szoktam inni…
2023. máj. 29. 07:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól mondja az 1-es, "az okát kell megszüntetni".
2023. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!