Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a lustaságot a depresszió miatti tétlenséggel?

Figyelt kérdés

2023. okt. 3. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Úgy, hogy a depressziós embert az is nyomasztja, hogy akar dolgozni, cselekedni, de nem tud.

Voltam depressziós. Többször előfordult, hogy nekiálltam takarítani, s közben rám tört a rosszullét, odavágtam, és mentem lefeküdni. Ez még plusz nagyon nyomasztott, hogy nem vagyok képes rá. Szerencsére fokozatosan a kezelés hatására ez elmúlt.

Pl. arra képtelen voltam, hogy kiszedjem a mosogatógépből a tiszta edényeket, úgy kellett erőszakot vennem magamon, de utána le kellett feküdnöm, szédültem, rosszul voltam. Stimulotont kaptam erre. 2 év alatt gyógyultam meg.


A lusta disznó tud dolgozni, cselekedni, de nem akar. Mindig mást csinál a feladat helyett, amihez kedve van.

2023. okt. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Hát ez egy jó kérdés. Én mindig szégyellem a lustaságomat aztán rájövök, hogy amikor nagy szünet után nekiállok valaminek és belelendülök ott terem valaki, hogy beleszarjon a munkámba. Ettöl mindig elvesztem a motívációm és napokig, hetekig alig csinálok valamit. Most akkor én is kérdezem, hogy lusta vagyok vagy depressziós?

Azt is szeretném tudni, hogy miért zavar olyan sok embert ha a másik csinál valami értelmeset?

2023. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1/2: később le tudtad tenni a gyógyszert? Ha igen, nem edtél vissza?
2023. okt. 5. 19:12
 4/4 A kérdező kommentje:
2/3 simán irigyek vagy rosszindulatúak
2023. okt. 5. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!