Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos depresszióm lenne?

Szorongásos depresszióm lenne?

Figyelt kérdés

21 éves férfi vagyok. Az elmúlt egy hónapot az elmém és a szorongás valóságos pokollá tette. Tök hirtelen jött ez az egész. Világéletemben szorongó típus voltam,de ennyire azért nem jött elő. Most mindenre rátudok feszülni, és tisztában vagyok vele, hogy egy más,stabil lelki állapotú személy nem szorong ennyi mindenen, mégsem tudom magamban tudatosítani/megszüntetni a szorongást ennyivel. Az elmúlt három hétben elég rosszul is alszom, éjszaka és hajnalban is felkelek pisilni. A hajnali után már nehezen tudok visszaaludni és tök felületes az alvás,mert már akkor elkezdenek jönni a következő nappal kapcsolatos teendők, szorongások.

Emellett semmi életkedvem nincs,minden motivációm eltűnt. 4 éve járok konditerembe, imádtam csinálni,de most ezt is úgy érzékeli az agyam mint egy feladatot amit lekell tudni, illetve erre is ráfeszülök természetesen,mert mióta nem alszok jól és enervált vagyok,nem tudom 'tűzzel csinál ' és nincs annyi erőm hozzá se testileg,se fejben.

Az egyetemen most van az utolsó évem,rengeteg teendő van ezzel kapcsolatban is, viszont konkrétan arra nehéz rávenni magam hogy reggel kikeljek az ágyból. Mindent kedvtelenül csinálok,nem élvezek úgy igazán semmit amit régen,azok mára semleges dolgok lettek,mintha kikoptak volna a színek,"vibe"-ok az életből. Érzelemmentesen,befeszülve,a jövőn aggódva,monotonan telnek a napok. Pedig nagyon nem ilyen voltam. Annak ellenére hogy középiskola közben is megszenvedtem a szorongással,voltak céljaim,lelkes voltam a dolgok iránt. Annak ellenére hogy bizonyos társaságokban, új emberek között betudtam feszülni, közösségimédia ember voltam. Csomót jártam bulizni szaktársakkal.

Az elmúlt másfél évben kisebb nagyobb megszakításokkal legalább heti rendszerességgel használtam kannabiszt,az idei nyáron már egyre gyakrabban akár heti 3-4-szer is. Egy hónapja határoztam el,hogy hosszútávon ez nem fog jóra vezetni, azóta nem használtam és igazából onnantól kezdett felerosodni ez a szorongó jellem bennem, és kifakulni az élet. Annak ellenére hogy nem keménydrogról beszélünk, elképzelhető hogy ez áll minden probléma mögött, és előbb utóbb visszaáll az agyam a normális működésre? Hogy lehet kijutni ebből a szürke, céltalan létállapotból?



2023. okt. 4. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos elképzelhető a cannabinoidok /ex/ használatának szerepe a szorongásban, de ugyanúgy lehet az aktuális élethelyzet változása (egyetem befejezése) miatti (akár egzisztenciális) szorongás is—miből fogok élni, hogyan, milyen körülmények közt, stb. Én javasolnék egy konzultációt elsőkörben klinikai szakpszichológussal, aki el tudja dönteni, hogy a pszichoth. mellé szükséges-e pszichiátriai szakorvosi vizsgálat/gyógyszeres kezelés (a leírtak alapján vsz. nem).

A cannabissal kapcsolatban a betegségek nemzetközi osztályozása (BNO) a szerhasználat UTÁN nem akutan jelentkező pszichés zavarokra önálló diagnóziskódot ad, sajnos létező probléma: F1270 Cannabis és származékai okozta reziduális zavarok.

2023. okt. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A cannabis okozta pszichés zavarok jellemzően a hatása alatt jelentkeznek a legerősebben. Ha a hatása alatt szorongtál akkor az okozza a bajt és az elhagyásával javulni fog. A te írásodból viszont úgy tűnik, hogy ez egy amúgy is meglévő probléma volt amit a cannabis inkább elnyomott és most, hogy elhagytad újra előtérbe kerültek. Persze ezzel nem azt mondom, hogy újra használd hiszen ez csak tüneti kezelés. Az okokat kell feltárni egy jó pszichológussal. A gyógyszeres kezelést ha lehet kerüld el mert az ugyanaz mint a cannabis csak pepitában (tüneti kezelés).
2023. okt. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!