Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki kevert szorongásos és...

Aki kevert szorongásos és depressziós zavarral küszködik milyen tüneteitek vannak? Sikerült belőle kigyógyulni? És ha igen akkor hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Közben alakult ki valamilyen fóbiátok? Pl: féltek kimozdulni.

2023. aug. 29. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem anno (több mint egy éve) ezt a diagnózist adták,aztán bipoláris lettem..Szerintem pedig "csak" depresszió.Minden társasági helyzetben félek,szorongok, remegek,nem akarok emberek közé menni még most se.A depresszió.hát ez szerintem mindenkinek más,én pl a szeretteim és mindenkit ellöktem magamtól,senkivel se beszéltem elvoltam egyedül,egész nap feküdtem az ágyban,gondolkodtam stb szóval ilyesmi.
2023. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én gyorsan kigyógyultam 3 hét korhazban fekvés alatt. A baj csak az hogy a gyógyszert nem tudtam még letenni erős elvonási tünete van...
2023. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szuicid késztetés, extrém szorongás, alvászavarok, ezek voltak úgy újak. Gyógyszerrel valamivel jobb.
2023. aug. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 33fn9 ***** válasza:
57%

Hát. Nyilván 2 része volt.

Szorongás . Pánik. Aggódtam minden szar miatt. (olyan szintű pánik rohamok jöttek rám hogy már már teljesen elszakadtam a valóságtól. ) meg persze a depresszió. Abban kimerült a program h ettem ittam aludtam elmentem wc re.Stb . Szörnyű volt. SSRI Escitalopram 10mg. Elkezdtem szedni és 2hónap alatt 70-80% ra helyrehozott már tudtam élni. De fullra kb 1 év mire visszahoz. Most fogom kezdeni letenni. Lehet h 2 év is lesz. De ha szednem kellene se volna túl nagy gáz. Ahhoz képest nem nagy áldozat mintha csak a szobában rohadnék 0-24. Libidó nyilván csökkent tőle de nekem pl nem tragikus. (van barátnőm is stb)

Véleményem szerint ha hasonlóan fosul vagy az már a depi meleg ágya. Keress egy orvost mihamarabb. Pszichiáterre gondolok. Elmész. Ír fel gyógyszert. Szeded. És elég nagy a valószínűsége h jobban leszel.

27 F

2023. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem általában a tüneteim a hányinger szédülés, a mellkasom olyan mintha feszülne és hideget érzek a fejem hatuljában és a vállamon.

A rosszullét miatt ha mennem kell valahova akkor kicsit beparázok, hogy mi lesz ha rosszul leszek stb. Meg gyakran sirhatnékom is van.

2023. szept. 11. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!