Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha jön a pánikroham?

Mit tegyek ha jön a pánikroham?

Figyelt kérdés
Mostanába gyakran van pánikrohamom

2023. okt. 4. 22:49
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia.Nekemis rengetegszer előfordul.Elöször is nincs semmi szervibajod(a sziveddel minden rendben van a fejedelem is)Másodszor mélylevegö.Koncentrált ki be légzés frisslevegö vizes ruha a tarkora .Az jó ha van ott melletted valaki segít megnyugodni.Ha nincs melletted senki akkor zene amit szeretsz jó kis cigány disco vagy egy jó film csak ne a Kevin legyen😊.Ha nem múlik ezekre fordulj orvoshoz.Mihamarabbi jobbulást.
2023. okt. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom, kérj segítséget szakembertől!

Autodidakta módon is lehet kezelni magunkat, de nem biztos, hogy jó irányba haladunk, a félrekezelés lehetősége pedig nagyon nagy. Persze, a legfontosabb a javulásban, hogy akarjuk!

A pánikbetegség sokszor társul depresszióval, hiszen egy idő után átfordul a sok negatív élmény, sikertelen próbálkozás miatt az ember hangulata, világnézete. Ekkor már sokkal nehezebb segítséget kérni, legtöbben nem is élnek a lehetőséggel, inkább emésztik önmagukat. Egyfajta öngerjesztő mechanizmus mindez. Lejjebb és lejjebb sodródnak...

2023. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A pánikbetegséggel küzdők általában bezárkóznak, és állandóan az jár a fejükben, hogy másnak miért lehet "normális" az élete az enyélm pedig ilyen elcseszett. A másik, hogy félnek a következő rohamtól és ez teljesen beárnyékolja az életüket. Ez akár abban is megnyilvánulhat, hogy nem mernek kimenni az utcára, mert félnek attól, hogy mi lesz ha ott jön rájuk egy roham. Meg vannak győződve, hogy betegségük a homlokukra van írva nagy betűkkel, és félnek a társadalom kirekesztő és nem megértő tagjainak reakciójától. Igen. Én is pánik beteg vagyok. A rohamok leküzdésének sikeressége annak súlyosságától függ. Amikor érzed, hogy kezdődik, akkor próbálj meg nyugodt maradni. Tudatosítsad magadban, hogy nem, nem fogsz meghalni. Ez nem halálos betegség. Próbáld meg megkeresni a kiváltó okot, és próbáld meg minél jobban lekicsinxíteni, gondolj, koncentrálj arra, hogy ez nem akkora probléma mint amilyennek érzed. Ami nálam ezeken felül még segít, bármily furcsa de az, hogy elkezdem sorolni az okokat amik miatt kiváltódott a roham, mindíg ugyanazzal a szóval kezdve, ez a szó a MINDAZONÁLTAL, és hozzáfűzök valami olyan gondolatot, elképzelést amely csökkenti annak nagyságát. pl. nálam kiváltó ok lehet a nagy tömeg, ami azért problémás, mert tömegközlekedem nap mint nap. Ekkor elkezdem nézni a többi utast és arra gondolok, hogy Mindazonáltal, hogy ha én nem bírom a tömeget, nem jelenti azt nics köztük olyan aki ugyanúgy utálj azt. Amikor módom és lehetőségem van rá, akkor megpróbálom elterelni a figyelmemet és mindegy, hogy addig mit csinálta, elkezdek valami teljesen egészen mással foglalkozni. Segít a meditáció, de csak bizonyos szintig. Amit mindíg kerülni kell az aszapora légzés, mert az csak ront a helyzeten. Nálam a3-4 vált be. 3 másodperc lassú belégzés, 4 másodperc lassú kilégzés, akár még számolhatod is. Ugyanis a számolásra és a légzésedre koncentrálva is csökkentheted a tünetek erősségét és a roham időtartamát. Nekem erős rohamaim voltak, szakemberhez fordultan segítségért, ez nagyon fontos. Nem szabad egyedűl lenned ezzel. Neki köszönhetően mintegy egy-másfél év alatt teljesen tünetmentes voltam. És igen, ebből nem lehet kigyógyulni mint egy megfázásból. Közel nyolc évig voltan teljesen tünetmentes. A teljes alatt értsd, hogy semmi tünetem, még a legkissebb sem volt. Most megint olyan élethelyzetbe kerültem, amely újból kiváltotta a rohamokat. De a tanult technikákkal leküzdhető és kezelhető a probléma. Semmiféleképpen nem szabad elhanyagolni, mert annak előbb-utóbb szervi következményei is lehetnek. Léteznek rá gyógyszerek, segítenek, de nagy a veszélye a hozzászokásnak. Nem ajánlom a nyugtató és stresszoldónak hírdetett teaféléket sem, mert semmit sem érnek (kipróbáltam többet is). Tehát ami a legfontosabb, beszélj szakemberrel, ne temetkezz el a betegségedbe, ami még segít a mozgás, mindegy, hogy gyalogolsz, futsz, vagy kerékpározol,tudjuk, hogy egy idő után ezek a mozgásformák megváltoztatját a tudati állapotot, mintegy meditatív állapotba kerül az agyad. Nálam a gyorsgyaloglás vált be. Közben hallgasd a kedvenc zenéidet, nem kell meditációs zene. a kedvenceidet hallgasd. Még sok mindent írhatnék, de már ez is elég hosszú lett.
2023. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Gyakorlati tanács:Szendi Gábor könyve:Pánik

illetve Buteyko légzés gyakorlatok (segédeszköz Buteyko öv). Ezek esetleges beszerzése előtt alaposan tájékozódni javasolt az interneten. Jobbulást!

2023. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!